Valgus! Sini-heleroheline…

Üritasin siin ühel pärastlõunal või õhtul lapsele laulda. Mitte otseselt unelaulu. Niisama. Igasugused nutvad karumõmmid ja soov mitte magama minna pole päris minu teetassike, seega ma mingil põhjusel üritasin laulda Gunnar Grapsi “Valgust”. Kiiresti selgus kaks olulist asja:

 1. Ma ei oska eriti laulda
 2. Ma ei mäleta kunagi laulude sõnu

Seega nägi see välja umbes nii: “Valgus, sini-heleroheline valgus, mis hmm-hmm-hmm-hmm saadab. Valgus, sini-heleroheline valgus…”

Originaali ka. Oh neid hurmavaid mulleteid ja meeleheitlikku läänemaiste bändide liigutuste kopeerimist:

9 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Ma olen alati mõelnud, et kui beebile ja väikelapsele mängida üleüldse palju teatud tüüpi muusikat (klassikaline, rokk), siis kas lapsest kasvab sellise muusika vihkaja või armastaja? Oma vanemate muusikaeelistus on ka mulle sobiv, aga seda, kas see eelistus on meil sarnane just seetõttu, et nad lapsepõlves koguaeg nende muusikat mängisid ja see mulle meeldima hakkas, või mingi muu põhjuse tõttu, ei saa ma vist kunagi teada.

  • Rohelohe

   Ma olen ise sama asja üle mõtisklenud ning meil on N.-iga salakaval plaan mängida lapsele klassikalist muusikat, erinevat rokki ja jazzi. Igasugused Entel-Tentelid jätaks ära või vähemalt ei taha ma ühtegi sellist plaati endale autosse ehkki passiivse keelearendusena võiks lapsel omas toas ehk eestikeelset lastemuusikat olla. Autosse võib “Onu Remuse” jutud panna – neid olen ma valmis 100 korda kuulama. Noid lastelaule mitte :D

   Minu vanemad erilised muusikasõbrad pole ja minu muusikamaitse kujunes välja pigem ülikoolis, seega siin ma paralleele tuua ei oska. Ma vaatan aga hämmastusega oma tandemlase 8-aastast poega, kes viimatisel kohtumisel mulle rääkis, kuidas talle üle kõige Mozart meeldib. Mul kukkus lõug rinnale ja jäi sinna mõneks ajaks :) Tahan ka snoobist last (ehkki Mozart mulle endale nii väga ei imponeerigi)!

   • kuidas kasvatada inimest

    Ütleme nii, et mul on tugev 70-80ndate muusikamaitse ja paraku vist enamjaolt vanemate tõttu :D

    Muuseas, mina ei mäleta, et mulle lapsepõlves Entel-Tentel meeldinud oleks, see-eest Onu Remus oli omal kohal alati.

   • Rohelohe

    Mina ka ei mäleta, et ma oleks Entel-Tentelit kuulanud (plaat oli olemas küll), aga vot Remust ja teisi lastejutte küll. Kunagi, kui Sipsik suurem on, võtame suvekodus vinüülid välja ja teeme retroõhtu. Loodetavasti on plaadid veel töökorras – paari aasta eest kuulasin mõningaid plaate seal ja mõned kõlasid küll veidi kummaliselt…

 2. kristallkuul

  Onu Remus for the win. Eestikeelsed titelaulud on pöial all. Ma ka ei suudaks sellist jampsi oma autos kuulata.

  Tead, sa mõjud julgustavalt. Kui tavaliselt tundub, et emmedel läheb laste sünniga midagi pööningul paigast ära (vähemalt esialgu), siis sinul näib kõik omal kohal olevat. I like that.

  • Rohelohe

   :) Ma tänan. Ikka rõõm kuulda, et ma pole peast kapsaks läinud. Ma ise tegelikult ka ei tunne, et ma oleks nüüd kohutavalt teistsugune inimene kui enne ning ma ootan pikisilmi selle kuumuse kadumist, et saaks lapse endale külge siduda ja metsavahele jalutama minna (elik matkama).

   Eks ikka on veidi muret (eriti selle kuumaga ja esimese lapsega, sest sa ei tea mitte midai – vähemalt mina ei tea), aga mul on kõrval ka väga tasakaalustavalt rahulik N. ning eilegi ütlesin talle: “Guugelda imikute dehüdratsiooni sümptomeid ja tee objektiivne hinnang.” Sai tehtud ja mure kadus. Aga reedel tuleb meil 36 kraadi sooja. Valmistan keldrisse emigreerumist ette :)

 3. Kaisa

  Ma mõtisklen selle üle, kas peaksin oma lauluvalikut mingil hetkel muutma, kui lapsuke sõnadest aru saama hakkab. Või siis valmistuma selgitusteks, kes on orjad, kuidas soosse uppuda võib ja mida tähendab “ära pahanda, ema, lähen joon ennast täis”, samas kui isalt kuuleb ta saksa keeles kalakestest, maipõrnikatest ja kuupaistest.

  • Rohelohe

   Mulle meenus selle peale mu sõber Professor, kes oma vanemale lapsele, kes toona vist juba lasteaias käis, selgitas, et on kolme liiki laule: laulud, mida võib laulda kõikjal; laulud, mida võib laulda vaid kodus ja laulud, mida võib laulda kui ema kodus ei ole :D Tal oli kombeks oma lapsele ja lapsega koos Kurjami repertuaari laulda…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s