Kuradi homod!

Selleks, et Sipsik saaks endale sünnitunnistuse, mille abil me saaks talle oma riikidest kodakondsust ja dokumente taotleda, tuli meil esitada posu dokumente: meie abielutõend (CIEC jõudis ilusasti kohale), meie sünnitunnistused (sest Eesti abielutõendil pole abiellujate sünnikohta, aga see oli vajalik info), meie isikut tõendavad dokumendid ja lisaks pidi N. veel andma oma Šveitsi ID-kaardi, tõendamaks oma legaalset seost riigiga või midagi taolist. Kõik need dokumendid (andsime igaks juhuks nii originaalid kui minu CIEC-id ja N.-i sünnitunnistuse apostillitud tõlke), 30 franki riigilõivu ja täidetud ankeedid võttis haigla vastav spetsialist enda kätte ja lubas kohalikus linnavalitsuses asja korda ajada. Meie ID-kaardid tõi ta muidugi kohe pärast koopiate tegemist tagasi, neid ta kuhugi ära ei viinud.

Ankeete oli kolm. Esiteks tuli kirja panna vanemate nimed, lapse sünniandmed ja lapsele soovitav nimi, teiseks tuli meil deklareerida oma elukoht ja kolmandaks tuli täita paber, kus kirjas lapse kodakondsus ja mis riigi seadusandlus talle kohandub. Viimane on oluline ka selleks, kui riigil on näiteks nimede osas erireeglid. Bulgaarial, nagu paljudel slaavikeelsetel riikidel, lõppevad naiste perenimed a-ga ning nii on ka Sipsikul N-ist erinev perenimi (no minust ka, sest ma ju abielludes nime ei muutnud).

Reedel haiglast lahkudes me dokumente tagasi saanud polnud. Esmaspäeval helistas N. haiglasse ja uuris maad. Selgus, et kui tegu on Prantsusmaal elavate välismaalastega, pidigi alati vähemalt nädal minema. Eile sain ma kõne, et dokument on valmis ja ootab meid (koos meie dokumentidega) haigla infolauas. N. käis seda täna ära toomas, skaneeris selle CERN-is sisse, et sealset bürokraatiat alustada (laps vajab oma tervisekindlustust ning lisaks maksab CERN ka lapsetoetust). Skaneeris ja saatis selle mullegi meilile. Võtsin selle lahti ning esmalt olin rõõmus, sest kas sa näed, nad tegid kohe CIEC-i, mis tähendab, et ma ei pea seda eraldi taotlema minema. Siis kergitasin kulmu, sest kui Eesti CIEC on üks kahepoolne A4, siis Šveitsi oma on 3 lehte. Seejärel kõõksatasin ja helistasin N.-ile, sest dokument väitis rõõmsalt mu päritoluriigiks Bulgaaria olevat. Kui CERN-il ja ilmselt ka Bulgaaria ametnikel oleks sellest suva, siis mul ja Eesti ametnikel küll mitte. N. ohkas seda kuuldes ja helistas haiglasse (napilt läks – mu kõne talle oli 5 minutit enne 12 ja teadagi, mis kell 12 juhtub – lõuna!). Haigla töötaja vandus käsi südamel, et tema poolt täidetud dokumentides olid andmed õiged ning N.-il tuleb linnavalitsusse asja parandama minna. Kohe hakkas lõuna ning kui lõuna kell kaks läbi saab, töötab too büroo vaid ühe tunni, sest on suvi ja neil on suvised lahtiolekuajad. Kui tore.

N. tuli koju, sõime lõunat ja siis leekis ta tagasi Meyrini. Kas keegi vabandas tehtud vea eest? Ei. Parandatud dokument pidi paari päeva pärast valmis saama (sest ilmselt on Wordi põhja avamine, väljade täitmine, printimine ja allkirjastamine päevi nõudev tegevus). N. tuli koju tagasi ja tund aega hiljem sai ta teate, et dokument on valmis. Homme läheb ta siis uuesti Meyrini ning käskisin tal dokumendi hoolikalt läbi lugeda, sest kes neid topskeid teab. Lisaks taotleb N. ühe CIEC-i veel, sest ilmselt krabab Bulgaaria jälle originaali ära ja siis on hea, kui neid mõni varuks on. Võinuks arvata, et ta saab juba täna dokumendi lisakoopia ära tellida, sest asi neil siis kaks korda printida, aga ei, ta peab seda tegema homme, kui parandatud dokument valmis on. Vähemalt lubati, et lisakoopia saab koheselt kätte.

Nüüd te tahate muidugi teada, kuidas homod asjasse puutuvad? Homo on Genfi (võib-olla ka kõigi prantsusekeelsete šveitslaste) nimetus. Homo kui ladina keeles inimene, mitte homo kui “hää-hää, pede!” Või nii ma eeldan, sest miks muidu ka genflased seda nimetust kasutavad. Või ehk on nad siis väga vikerkaarelembelised…

Häšštääg clickbait ;)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s