Kommunikatsioonihäire

Sipsiku ennustatav sünnitähtaeg oli muideks täna ning kui ma viimati arsti juures käisin (kolm päeva enne lapse sündi), ütles ta mulle, et kui laps vahepeal ära ei sünni, siis tuleb mul 24. juulil haiglasse põhjalikumasse ultrahelisse minna. Tema assistent lubas mulle e-kirja saata, kui tal õnnestub mulle aeg saada (oli saabunud lõunapaus ja ka prantsusekeelses Šveitsis kipub elu siis kaheks tunniks peatuma). Mina sünnitasin ära ja eeldasin, et küllap nad siis ei jõudnud veel mulle aega saada, sest kirja ma oma arsti käest ei saanud.

Täna veidi peale kella kolme tuleb mulle kõne. Šveitsist. Madame, teil on täna kell kolm arstiaeg. Mida? Mis arsti juurde? Ultrahelisse? Aga ma sünnitasin ju 9 päeva tagasi selles samas haiglas, kus mul see väidetav arstiaeg on! Oih, info pole meieni jõudnud. Palju õnne teile ja head päeva. Loodetavasti ei saa ma arstiaja “unustamise” eest nüüd arvet… Ja kui saan, saadan selle ülbelt oma arstile edasi – kui nemad ei suuda mind isegi informeerida, et nad on mulle arstiaja pannud, siis ei saa ma olla kuidagi vastutav selle eest, et ma selle tühistaks. Mitte et see esimene kord oleks, kui tema büroo mõneti ebapädevalt käitub, aga sellest kunagi tulevikus, kui ma rasedusest ja selle jälgimisest pikemalt räägin.

Muide, infovoldikus, mida sünnitama tulevatele saadetakse, olid kirjas asjad, mis tuleb kaasa võtta ning nende hulgas oli ka veregrupikaart. Mul midagi sellist pole ja ma eeldasin, et kuna mu arst on haiglaga seotud ja kõik andmed sinna edasi saadetakse, siis pole mul seda ka vaja, sest veregrupp määrati mu esimese visiidi raames nii kui nii. Tulin reedel haiglast tagasi ning N. ulatas mulle vahepeal saabunud kirjad. Nende hulgas üks suur ümbrik miskist laborist, mis oli mulle tootnud lamineeritud veregrupikaardi. Võin sinna oma foto vahele panna ja siis ilmselt järgmisel korral, kui haiglas vaja olla, kaasa võtta. Mitte et ma seda ilmselt teha vaevuks.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s