Tuhksuhkur?

Käisin eile Genfis kõndimas ja lobisemas ning ma pean nentima, et kesklinnast välja jääv Genf on hoopis huvitavam kui see järveäärne. Kõndisin näiteks Bel-Airi trammipeatusest mõõda Rhône’i kallast järvest eemale ning sattusin piirkonda, kus vanasse tehasesse on kontserdimaja tehtud ning kõik kohad pisikesi baarikesi ja muid lokaale täis. Veidi kui Telliskivi, aga Telliskivi on lahedam :)

Kohtusin oma tandemlasega Palladiumi trammipeatuses, läksime sealt üle silla ning kõndisime jõe ääres ja mõnusasti puude varjus. Rhône’i vool on väga tugev ning tegelikult oli seal pikalt ujumine keelatud, aga et võimud seda ka kuidagi otseselt piirata ei saa, on see nüüd põhimõtteliselt lubatud, aga mitte soovitatav. Igal aasta pidi inimene või paar jõkke ka uppuma, mis inimeste sealset tegevust vaadates mind suurt ei üllata. Vette hüpatakse kõrgetelt sildadelt, hulbitakse suurte täispuhutavate elukatega ning tarbitakse kõikvõimalikke aineid. Kanep on Genfis legaalne, seega silmini pilves keskealiste hipide nägemine mind ei üllatanud, küll aga pani kulmu kergitama neidis, kes vägagi avalikult kokaiini ninna tõmbas. Olgu, ega ma tea, kas ikka oli kokaiin. Võib-olla talle lihtsalt meeldib jõe ääres istudes väikesest minigripkotist tuhksuhkrut peeglikesele raputada ja seda triibuks kokku lükata. Inimestel on igasuguseid hobisid.

Selle kõnnaku ajal näeb muideks ka Rhône’i ja Arve’i jõgede ühinemiskohta (sellest ka linnajao Jonction nimi), mis näeb lahe välja, sest Rhône on imeilusat sinakasrohelist värvi ja Arve on hall ning mudane.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s