Palgipoisid

Milleks mulle telekas, et jalgpalli maailmameistrivõistlustele kaasa elada, kui vähemalt Prantsusmaa edule saab vabalt lihtsalt tänavamelu kuulates kaasa elada. Ahhaa, kusagilt kaugelt kostub huilgamist, järelikult lõi Prantsusmaa jälle värava. Kui nad kogu turniiri võitma peaks, ei saa siin vist vähemalt nädal kuni kaks keegi kaineks… Ja siis algab kõigil augustikuine puhkus, seega põhimõtteliselt sureb kogu riik septembrini välja :)

Muudest põnevustest rääkides tuleb mainida ära järjekordne Murphy (aga leebe). Unustasin vanematele rõhutada, kui nad siin olid, et meie keedukannu tohib panna vaid pudelivett (jah, jubeloll ja keskkonnavaenulik, ma tean), sest muidu tuleb kannu nädalas vähemalt korra katlakivist puhastada ja kannu eluiga see just märkimisväärselt ei paranda. Reedel puhastasin kannu, mis veidralt krõbises, ära ning laupäeva hommikul avastasin, et see ei tööta. Ohkasin ja tellisin järgmisel päeval Amazonist uue. Ilusa, punase, metallist (ka praegune on metallist). Kolmapäeva hommikul ehk samal päeval, kui pidi saabuma ilus uus kann, klõpsas N. korra nuppu ja kann, mida ma polnud ära visanud (tahtsin uurida, kas jäätmejaama saab viia), hakkas tööle. Krõbiseb ja ragiseb ja ilmselt kaua vastu ei pea, aga töötab. Nojah siis. Pakkisin uue kannu karpi tagasi ja panin riiulile oma aega ootama.

Lisaks tuleb nentida, et kui paar päeva enne päeva, kus sa veedad viis tundi saksa keeles lobisedes, lugeda Der Spiegelit ja Die Welti, on rääkimine kuidagi lihtsam. Täna ei tekkinud mul kordagi keeleküllastumust ja -väsimust ehkki kohati tahtis aju prantsusekeelseid sõnu sisse visata. Sind või sont, poteito-potaato, eks :) Sõnad lähevad siiski vahel meelest. Mul oli vaja jutukäigus laepalke mainida ja mulle ei tulnud sõna “palk” meelde. Muidugi on tegu sõnaga, mis on eestikeelsele sõnale häirivalt sarnane ehk der Balken. No ja tervelt pool minutit mõtlesin pingsalt, kuidas “poiss” saksa keeles on. Kõigis muudes keeltes, mida natukenegi oskan, tuli meelde, aga see pagana der Junge mitte.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s