Murphy, ma ütlen

Eile õhtul panin kohaliku bürokraatia jaoks pabereid kokku ja küsisin N.-ilt, et kus me abielutõendi CIEC on. Selgituseks neile, kes selle loomaga kokku pole puutunud, siis CIEC on dokumendiformaat, mida aktsepteerivad vist kõik Euroopa riigid ehk et kaob vajadus dokumenti tõlkida ja apostillida. Väga mugav. Me lasime endale abielludes kohe ühe välja kirjutada, sest seda läks nii CERNi kui Bulgaaria asjaajamises vaja.

Otsisime ja ei leidnud. N. helistas igaks juhuks oma emale, kes Bulgaarias toona asju ajas, ja selgus, et bulgaarlased olid originaali ära võtnud. Kurask! Eesti saatkond ehk aitab? Noh, aitaks, aga avaldus tuleb saata postiga (e-Eestis!?) ja siis nemad edastavad selle Eestisse jne, jne. Õnneks selgus peagi, et saab ka lihtsamalt (ma loodan, sest ega ma pole saanud veel dokumenti ega kinnitustki mitte, et see nii toimiks). Tuleb teha avaldus Tallinna Perekonnaseisuametisse (e-postiga saab, seega digiallkiri peaks pädema) ja volikirjaga volitatud esindaja sinna saata. Suurepärane, teen kohe hommikul ära!

Hommikul jõudsin lugeda läbi e-kirjad, kui internet kadus. Kadus ja ei naasnud. Mõne aja pärast märkasin, et kadunud on ka elekter. Selgus, et terves külas. Läpaka aku tiksus viimaseid minuteid, kui ma õues 4G võrku püüda üritasin. Lootusetu. Õues muideks seetõttu, et majas sees meil enamasti levi pole. Mõtlesin veidi, ootasin ja pärast lõunaeinet sõitsin Val Thoiry ostukeskusesse, kus istumiskohtade juures pistikud. Sain elektrit ja 4G-d. Viimane küll kadus peagi, aga selleks hetkeks oli arvuti aku veidi taastunud, seega läksin autosse, kus 4G võimsalt toimis ning saatsin avaldused-volitused teele.

Vurasin koju tagasi ja otse loomulikult oli naasnud nii elekter kui ka internet. Elagem oma elu ise põnevaks! Nüüd ma hoian aga pöidlaid pihus, et kõik see asi ka toimiks, sest seda tõendit on meil selles kuus vaja ja ma pole kindel, kas Šveitsi võimud skännitud PDFiga lepiks.

Advertisements

2 comments

  1. kuidas kasvatada inimest

    Ma ei olnud CIEC paberist enne kuulnudki, aga nüüd sain ka teada, millega tegu on (tundub hea paber). Teile on küll keegi oma aastajagu-Murphyt praegu saatnud, aga vast lähevad needki pilved varsti üle.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s