Byron bõl zdjes

Lubadusi ei tasu ikka anda, sest lubatud reisikirja jätku ma siiski “õige pea” ei avaldanud. Olgu see viga siis nüüd parandatud.

Zermatti järgsel päeval oli ilm mägedes veidi sombune ning kered olid matkast veidi väsinud, seega otsustasime hoopiski kultuuritada ning sihtmärgiks sai valitud Chilloni kindlus.

chatillon01

Kindlusesse sisenemiseks tuleb lunastada pilet, aga see on oma raha igati väärt, sest avastamisrõõmu on seal palju. Tuleb lihtsalt loota, et te ei saabu samal ajal viie jaapani turismibussiga, sest siis võib mõnes kohas natuke kaua aega minna. Meil oli õnneks vaid üks bussitäis jaapanlasi ja seisime vaid korra “ummikus”.

chatillon03

Ummik oli muidugi kõige kitsama koha peal ka ehk et keldris, kus muuhulgas vangikong asus, mis oli “koduks” François Bonivardile ning kelle lugu inspireeris Byronit kirjutama poeemi “Chilloni vang”, mis lossile kuulsust tõi.

chatillon04

Need kõrged kulturnikud polnud üldse nii tsiviliseeritud, kui arvata võiks, sest Byron tegi, mida paljud totud siin ja seal jätkuvalt teevad ehk kraapis oma nime samba sisse.

chatillon05

Chillonis ringi kõndides tuleb arvestada muidugi sellega, et kui igale poole minna tahta, tuleb  väga järskudest treppidest üles minna ja hiljem ka alla tulla. Hüsteeriliselt kriiskavat last õnnestus meil näiteks näha, sest tema jaoks oli mõeldamatu, et ta uuesti alla peaks minema ja pole ka imestada, sest too trepp võttis täiskasvanutelgi jala võdisema.

chatillon08

Mulle meeldisid aga kohutavalt ühes saalis nähtud vinjetid. Oskaks ise ka selliseid omast peast luua.

chatillon06

Too filigraanne hellebard meeldis mulle ka. Väga naiselik :)

chatillon07

Oma ekskursiooni lõpetasime kindluse lähedal oleval muruplatsil, kus me kena järvevaate saatel einestasime ja siis autonina uuesti Genfi poole keerasime.

chatillon09

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s