Kuradi šveitslased!

Sõidan CERNi juurde, pargin Susi ära, ootan bussi, olen bussiga juba pool teel lennujaama, kui mu isa helistab. Nad on lennukis ja kohe tuleb buss. Väga hea ju? Ei, ei ole hea, nad on ikka veel Frankfurdis. Nad on oodanud enam kui tunni, et lend väljuks, aga Genfi lennujaam on otsustanud paavsti puhul lennujaama mõneks ajaks sulgeda ja ei võta lende vastu. Miks Genfi lennujaam seda piiiisikest infokillukest varem ei võinud jagada, et inimesed ei peaks enam kui tund lennukis passima, on üks neid elu sügavaid müsteeriumeid.

Vanemad päris järgmisele lennule ei mahtunud, saabuvad loodetavasti pärastlõunal. Kui nad oleks mulle öelnud, et nende lend saabub viie ajal, oleks ma ilmselt nutma puhkenud, sest 17.30 peab paavst lennujaama lähistel kõnet ja siis on ilmselt liiklus täiesti hukas. Praegu oli Genf veidralt tühi…

Ning ei, ma ilmselt ei saa nõuda, et Lufthansa midagi hüvitaks ehkki viivitus on enam kui kolm tundi, sest ELi tarbijakaitse ütleb:

Once your flight has been delayed for more than three hours, you may be entitled to monetary compensation if the airline cannot prove that the delay was caused by extraordinary circumstances which could not have been avoided by reasonable measures. 

Paavst on ilmselt extraordinary circumstance ja force majeur ühes isikus.

7 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  Kurb küll kui nii läheb!

  Minu arust see “erakordse juhtumi” klausel on tegelikult hea viis kuidas lihtsalt ära saada enda kohustuste maksmisest, aga samas tean ma inimesi, kes tõepoolest on lennufirmadelt kompensatsiooni saanud, seega päris ilmaasjata ja niisama see seadus ka ei kehti.

  • Rohelohe

   Tjah, ma lugesin Lufthansa lehte ka. Nemad väidavad lisaks, et raha on võimalik küsida alates 5-tunnisest viivitusest. 4-tunnine tähendab pelgalt seda, et “inimeste eest kantakse hoolt”, mis reaalsuses tähendab 5-eurost toiduvautšerit. Võiku ehk selle raha eest veel saab, juua küll mitte.

 2. Mrs Smith

  Lufthansa ajab segast. Guugelda EU reegleid. Kompi saab alates 3-tunnisest viivitusest. Ja paavst, kuigi ta on suht erakordne tõesti, ei ole eriti ettenägematu. Proovi kindlasti, ise olen saanud hüvitist, kui lennukil oli tehniline rike.

   • Rohelohe

    Lugesin ELi reegleid ning mul ikkagi pole miskit õigust, sest eriolukorra alla läheb ka “air traffic management decisions” ning Genfi lennujaama otsus lende mitte sisse lasta kuulub sinna kategooriasse. Paganas.

 3. Pingback: Miks Boheem tegelikult Sitapea on | Serverisirvija

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s