Vigipirate

Kui ma eelmisel nädalal lisaks vahel ette tulevale sandarmite tee ääres seismisele ja autosesse kiikamisele meie küla all koos sandarmitega (kes kannavad kõik suuri püsse) ka sõjaväelasi nägin (ka suured püssid), ei arvanud ma sellest suurt midagi. Siis nägin samas vormis sõdureid eile Genfi sisse sõites ja lugesin ühe seljalt “Vigipirate” ehk terrorismi ennetamise ja sellega võitlemise üksus. Täna sõitsin koju ja maantee lõpus oleval ringtee sissesõidul oli kolm autotäit sandarmeid ja teist samapalju sõdureid. Kõigil suured relvad käes. Ma olen patsifist ja relvad tekitavad minus ebamugavust, seega näha suurt hulka hambuni relvastatud musklimehi oma küla kõrval ei tekita minus mitte turvatunnet vaid pigem õudu. Lisaks tahaks ma selle kõige peale teada, et kas nad otsivad kedagi või on tegu heidutusega?

Rõõmsama külje pealt on meie pagariäri jalgpalli MMi puhul oma seinale tõmmanud lipurea ning mitte osalevatest riikidest vaid ilmselt Euroopa omadest, sest ma nägin seal nii Eesti kui Soome oma :)

Aga et ikkagi masendavama tooniga lõpetada, siis käisin oma aeda kiikamas. Herned on ainsad, mis vohavad ja kaunadki küljes. Kõik muu võib vist enam-vähem maha kanda. Nädalavahetusel õue viidud taimedest pooled on kas limuskite poolt söödud või lihtsalt vihmast šokis ning ma võin vist õnnelik olla, kui ma mõnedki tomatid sealt peenrast saan (lootust on, mõned isegi õitsevad), aga tšillide ja baklažaanide peale ei tasu küll panuseid teha. Osta veel ekstra põnevaid seemneid internetist ja poputa taimekesi terve kevade. Kõik asjata…

2 comments

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s