Keelest ja õppest

Täna lasi õpetaja meil muuhulgas teha harjutust, mille peale me kollektiivselt ohkasime. Pidime lugema küsimusi, aga mitte küsimuste vaid üllatust väljendavate lausetena. Kaks slovakki, eestlane ja soomlane. Suurepärane seltskond, kellega harjutada ebanormaalselt kõrget hääletooni ja veidraid rõhuasetusi. Kindlasti on see viis, kuidas kohalikud räägivad, aga ma ei nõustu päris õpetaja lausega: “Kui te integreeruda tahate, peate rääkima kui kohalikud”, sest miks eeldab ta, et kõik kursuslased kohutavalt integreeruda tahavad ja arvestades keskmise õppuri aktsenti, ei hakka keegi meist kunagi päris prantslase moodi kõlama.

See kõik selleks, aga ma jäin koju sõites mõtisklema selle üle, et kas need harjutused on mõeldud vaid õpetajate lõbustamiseks. Ei, kindlasti on tonaalsus ja rõhuasetus väga oluline, aga selline asi tuleb aja ja praktikaga. Ehk ka lihtsamate lausetega. Kui sa oskad seda lauset, mida sa ütlema pead, probleemideta hääldada ja välja öelda, on sul sinna lihtsam muid asju külge pookida. Ma võin väga rahumeeli üllatunult hüüatada: “Vous avez un chat bleu ?” aga kui ma pean ütlema “Vous avez vraiment pris un café avec Picasso ?” läheb mul keel poole peal sõlme. Ja ei, ma ei teinud trükiviga. Prantsuse keeles jäetakse mingil põhjusel küsimärgi ette tühik.

Tegelikult peaks ma vaikselt prantsuse keeles kirjutamist harjutama, aga ma ei tea veel täpselt kuidas. See aitaks lausekonstruktsioonide õppimisele kaasa, aga ilmselgelt peaks keegi neid lauseid siis ka korrigeerima ja kust ma sellise lolli toreda inimese leiaks, kes seda teha tahaks?

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s