Punktuaalsed? Ärge tehke nalja…

Kui teile öelda šveitslased, siis mis on esimene iseloomuomadus, mis teile pähe tuleb? Punktuaalsed? Täpne nagu Šveitsi rong? See ei pea päris hästi paika Šveitsi prantsusekeelses osas nagu ma täna jällegi kinnitust sain.

Mul oli arstiaeg 11.10 kokku lepitud ning olin, nagu tüüpiline põhjamaalane muiste, 10 minutit varem kohal. Ootasin ja ootasin, siis ootasin veel. Kui möödunud oli 20 minutit, küsis koos minuga ootav inimene, et kas ma olen sama arsti juurde ja mis kellaks mul aeg on. Selgus, et tema aeg oli juba enne mind. Teine samas ruumis ootav inimene ütles, et tema aeg on 20 minti pärast mind. Ohkasime koos ja vangutasime pead.

Lõpuks oli mu ooteaeg 50 minutit ning too inimene, kelle aeg oli pärast mind, võeti vahele, sest ilmselt oli tal kiirem asjatoimetus – mitte et keegi oleks näiteks mulle seda maininud või küsinud, kas mul on OK veel oodata. See toobki mind kõige huvitavama kultuurierinevuse juurde. Kui ma Eestis arsti juures käin ja ooteaeg isegi veidi üle läheb, siis arst üldiselt vabandab ning tuleb ehk ennegi juba ütlema. Siin aga? “Bonjour, madame, ça va?” Ei, mul on kõik hästi, lihtsalt selle 50 minti oleks ma hea meelega kusagil mujal veetnud, kui siin suhteliselt palavas eesruumis…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s