Ussidega suhkruvatti?

Läksin pärast hommikusööki meie kindluse juurde ja avastasin oma suureks rõõmuks, et kas torm või mingite inimeste eriti tugevad käed on tunduvalt madalamale kukutanud ühe tee peal ees oleva puu, millest iga kord üle ronida tuleb. Tunduvalt vähem rõõmustas mind see, et metsas ripuvad puudelt jätkuvad need väikesed ussikesed, kes esiteks on ilgelt tüütud, sest nende niidid on kui ämblikuvõrk ja teiseks hävitavad nad hoogsalt puid. Jõudsin järele lastegrupile ja nende ees matkavale vanemale paarile, kellel oli ussikeste vastu võitlemiseks täiesti geniaalne lahendus – haruline oksake, millega kõndides enda ees vehkida. Läksin neist mööda ja leidsin endalegi sobiva oksakese. Veidi naljakas oli keset metsa kõndida ja oksakest viibutada, aga vähemalt ei saanud ma nii palju ussikesi endale kaela. Oksake nägi lõpuks välja kui sootrolli unelm. Mäletate ju küll Shreki esimesest filmist seda, kui Fiona kahe ämblikuvõrke täis oksakesega putukaid püüdis ja sellest “suhkruvatti” tegi?

Puugi leidsin oma jalalt tuterdamas ka. Me oleme N.-iga kahepeale sel aastal rohkemate puukidega kohtunud kui kogu oma elude jooksul. Ausalt öeldes nägin ma Eestis puuki vist kahel korral – üks kord kõndis minu peal ja kord N.-i peal. Olgu, lemmikute küljes olen ma neid ka näinud, aga siis juba end jämmeks söönutena. Lugesin (ERRist vist?) et Eesti on puugihaiguste esikolmikus, aga mind pani see selle peale mõtisklema, et ehk on meil lihtsalt teadlikkus ja diagnoosimine paremal tasemel? Esikolmikusse kuulusid mu mälu järgi veel Slovakkia ja ehk Ungari? Kui meitekandi puugid nii pahad on, siis miks lätlased ei nakatu? Nad käivad ka metsas seeni-marju korjamas.

Muide, minu tillipeenart oli kaevamas käinud veel üks kass. Ma panen tilli nüüd kuhugi mujale maha ja katan selle koha näiteks suure plastmassist kastiga kuniks taimed väljas ja loomadel ehk vähem huvi seda maad üles kaevata.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s