Rõhuv torm

Meil oli siin eile öösel suuremat sorti torm, mis rappis puid ja kattis autod ühtlase lagakihiga ning ilmselt jätkub veidi tormi veel täna-hommegi, sest taevas on rasked tinahallid pilved, õhk on rõsuv ja tuul painutab vahel puid. Mulle tõi see erakordse väsimuse. Ma ütlen, siin elamine on mu ära rikkunud, sest ilm mõjutab kohe heaolu. Paari päeva eest sisuliselt jooksin, pesukorv kaenlas, keldrist kolmandale korrusele (pesumasin keldris, rest kolmandal). Täna võtab tugitoolist tõusmine lõõtsutama.

Hommikul saatsin N.-i ja me külalise minema, leppisin Boheemiga kokku, et ta lõikab mõned ohtlikud kuivad oksad maha, mis me autosid ohustavad ja läksin siis tuppa, et võtta autovõtmed ja Hundut liigutada. Toas meenus, et olin eile hommikul Hundust oma matkasaapad võtnud ja siis võtmed Susi kindalaekasse visanud. Helistasin N.-ile, et kokku leppida, et ta korjab mu õhtul pärast mu prantsuse keele tundi peale, tuiasin toas jõuetult ringi ja üritasin veidi koristada ning siis otsustasin uinaku teha. Ma teen uinakuid väga harva, sest mind päeval magamine pigem väsitab, aga vahel ma ikka üritan. Vedelesin 10 minutit voodis ja siis meenus mulle, et autod tulevad tavaliselt ju varuvõtmetega. Helistasin N.-ile, et küsida, kus ta neid täpsemalt hoiab, liigutasin Hundu ära ja lahendasin sellega pärastlõunase logistikaprobleemi.

Külalisele (Braunschweigi hispaanlasele) näitasime veidi Genfi, tegime mõnusa grilliõhtu, üritasime Chamonix’s matkata (eriti ei õnnestunud, sest lund oli palju, hispaanlasel vaid tossud ja ilm keeras kah ära, seega sõime hoopis fondüüd), tegime kiire sutsaka Annecysse (massid-massid, iga jäätisemüüja juures oli 20-pealine järjekord) ja lõpetasime õhtu meeldiva söögiga. Hispaanane tegi tortillat ehk hispaania kartuliomletti, mina küpsetasin mascarpone-rabarberikooki ja lõpuks ägisesime kõik liialt täis kõhu käes. Rabarberikook maitses muide eriti hästi selle crème brûlée jäätisega, mida üks väiketootja siin teeb. Eelmisel aastal ma seda maitset nende sortimendis ei näinud, aga ma loodan, et see jääb pikalt püsima. Imeline!

Kas võtta end nüüd kokku ja olla asjalik või minna ja teha ikkagi see uinak? Valikud-valikud.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s