Külm

Meil on siin hetkel natuke külm. Üksteist miinuskraadi näitab mulle Google ning kui sellele lisandub tuul, nagu on lisandunud viimastel päevadel, teeb see õues olemise veidi ebameeldivaks. Kummaline on see ka, sest siin peaks kevad juba saabuma, aga ei tule teist aga mitte. Õigemini vahepeal juba natuke nagu oli ja lumikellukesed õitsesid, aga hetkel sajab lund ja mina kahtlustan, et muidu talve ilusasti üle elanud ja pungad kasvatanud hortensia annab nüüd ilmselt otsad…

Käisin eile kunstiteraapias ning seal on mul üks leedukas ja kaks kreeklast. Kreeklased kirusid ilma. Ma muigasin ja mainisin, et Eestis on sellised asjad nagu jääteed. Nad vaatasid mind sellise pilguga nagu ma oleks just väitnud, et kasvasin Marsil üles. Pärast teraapiat trehvasin ungarlannaga, kes teatas, et nad kolivad kuue kuu pärast minema. Oeh, mul ikka õnnestub alati soojalt sõbruneda inimestega, kes siia pikemaks ei jää… Tema ja ta mehega tuli samuti ilm jutuks ning ma tõmbasin telefoni välja ja näitasin neile tol hetkel Tallinnas valitsevat temperatuuri. -17 peale tegid nad suuri silmi ja arvasid, et sellise temperatuuri juures ei ole elu enam võimalik :)

5 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  See -17 on veel ju temperatuurimõõdiku number, sellele lisandub veel tuulekülm. Täna hommikul koduuksest väljudes näitas temperatuur -16, aga tuulekülmaga tundus nagu -26. Ma pean tunnistama, et mulle natuke meeldib – lühiajaliselt ju võib :D Pealegi saan ma kõik oma sulepadjad, -tekid ja talvejalatsid külmaga läbi lasta, st bakterid ära tappa :D

  Muidugi… teil oli seal juba kevadehõngu tunda ja siis võib selline külmalaine arusaadavalt pettumus olla (+ ma kujutan ette, et sealkandis võib selline käre külm majanduslikku kahju kaasa tuua, sest sealsed vilja- vms sordid pole ehk nii külmakindlad).

  • Rohelohe

   Mulle tegelikult ka selline krõbekülm meeldib, aga… Aga! Ma jätsin oma talvesaapad Eestisse, arvates, et mul ei lähe neid enne vaja, kui jõulude paiku Eestisse tulles. Ütleme nii, et sääred külmetavad :) Ja varbad vahel ka. Ja samas taipasin ma just, et mul on kapis soojem mantel olemas, mille olemasolu ma täiesti unustanud olin, sest “siin pole kunagi nii külm” :)

 2. reet

  Vabandage, meil siin on kaks ööd järjest olnud miinus kakskümmend kolm ja eile päeval soojemaks kui miinus viisteist ei läinud. Eile sulas veesüsteem pärast viietunnist soojendamist lõpuks lahti, täna ja praegu algab just kolmas tund (pumba ümber on põrandaküttekaabel, see ongi soojendaja). Öö jooksul on kaks või kolm tundi, mil vesi ringi ei käi, ja selle ajaga jõuab ära külmuda! Pikk külm on kord juba selline, et tungib kõikjale aina sügavamale.
  Ma saan aru, et normaalses keskeuroopa talves pole miinus üheteistkümnel midagi otsimist, aga mul poleks praegu selliste kraadide vastu mitte midagi, pean umbes kohe minema kuurist puid tooma, brrrrr!

  • kuidas kasvatada inimest

   Muuseas, ma mõtlesin teie peale, et teil seal kusagil Tartumaal võib ikka väga külm olla, sest tõesti – keskküttega korterist on hea kirjutada, et pole külm, aga küllap ma laulaks teist laulu kui päevas kaks korda ahju peaks kütma :S

   Õnneks lubab vist varsti tagasi tõmbuda see arktiline külm….

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s