Kõik maailma pahed

Paljud kirjutavad viimasel ajal suhrust, eriti tollest valgest ja lisatust. Loen, noogutan ja mugin samal ajal veidi vanaks läinud Kalevi maiuspala šokolaadi. Ma ei ole meie toidulauda sellise pilguga ausalt öeldes vaadanud, aga arvestades kodus algusest lõpuni tehtud toidu suurt osakaalu, pole olukord ilmselt väga hull. Huvitaval kombel on minust, kes ma olin mõne aasta eest veel lootusetu magusahull, saanud küllaltki mõistlik magusatarbija (N. ilmselt vangutaks pead ja ütleks, et ma söön pidevalt magusat). Magus maitseb mulle, aga ma olen muutunud väga valivaks. Vähem, aga kvaliteetsemat, nagu mu ema alati öelda tavatseb.

Mitte et ma ei oleks siin viimastel kuudel veidi võdisevamaks läinud kui hea oleks, aga süüdistagem selles jõule. Midagi ju ometigi peab süüdistama.

Muide, see saade ei räägi suhkrust vaid hoopis “supertoitudest”, aga et see mulle meeldis, lisan ma siia teiegi hüvanguks lingi. Mõelge järele, enne kui järgmine kord õlisalveiseemneid ostate. Või “tervislikke” krõpse.

Lõpetuseks üldse mitte suhkrust, vaid hoopis nutisõltuvusest:

Mul nutisõltuvust pole ja telefon ununeb kogu aeg kuhugi, aga arvutis ja internetis veedan ma küll liialt palju aega, seega ma ei peaks ilmselt endale vastu rinda taguma ja end “paremaks” pidama. Lõppeks on sellega nagu nonde inimestega, kel kodus telekat ei ole, aga siis iga õhtu paar tundi sarju vaatavad. Mis siin vahet on täpsemalt?

Huvitaval kombel olen küll märganud, et erinevad premeerimissüsteemid töötavad minu puhul lühiajaliselt. Näiteks Memrise’i ja Duolingo omad olid esimesel aastal ehk veidi elevust tekitavad, aga nüüdseks on mul neist täiesti ükskõik. Lisaks pean ma mainima, et nende keskkondade veebiversioonid on kõvasti paremad kui mobiiliomad ning et ma ei salli Memrise’i õppekeskkonda eriti, aga noh. Tasuta teenuse suhu ei vaadata.

One comment

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s