Kõrvits

Bulgaaria võttis selleks poolaastaks Eestilt üle Euroopa Liidu eesistumise ning on vast tagumine aeg panna kirja selle riigi peaministri väike tutvustus. Jah, Eesti Ekspress tegi oma ühelauselise kirjelduse, kui kõik riigipead Tallinnasse kokku voolasid, aga sellest tõesti ei piisa. Boiko Borisov on… ta on… Ma kohati kahtlustan, et ta on välja mõeldud ning kui te edaspidi tahate kurta Eesti poliitikute ja poliitilise maastiku üle, siis tulge aga siia tagasi ning lugege, mis toimub ühes teises Euroopa Liidu riigis ning tundke end seejärel normaalse riigi kodanikena.

borisov.jpg

Foto: By EU2017EE Estonian Presidency – Boyko Borissov, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63783528

Kõik ülejäänud fotod on internetist. Olen neid siin pikemat aega kogunud, seega täpsed viited on kahjuks kaduma läinud.

Boiko Metodiev Borisov sündis 1959. aastal Sofia lähistel asuvas Bankja väikelinnas ning Wikipeedia andmetel oli ta tubli õpilane, aga tema õpinguid ja karjääri olevat pärssinud fakt, et tema vanaisa hukati 1944. aasta riigipöörde ajal. Tõsi, viimase osas pole kellelgi päris täpselt selgust, sest inglisekeelne Wiki väidab, et tegu oli tema vanavanaisaga ning N. väidab, et tegu oli kas vanaisa venna või vanavanaisa vennaga. Tema teine vanaisa oli veendunud kommunist ja Borisov ise kuulus kuni üheksakümnendateni kommunistlikusse parteisse.

Hariduselt on ta tuletõrjuja, aga mitte tavaline, sest kunagi kaheksakümnendatel tegi ta endale selles valdkonnas suisa doktorikraadi (jah, mina ka ei teadnud, et see võimalik on). Tema doktoritööteemaks oli, kuidas valmistada tuletõrjujaid vaimselt ja füüsiliselt ette rasketeks kustustustöödeks ning oh seda üllatust, seda tööd on võimatu leida, seega kurjad keeled muidugi küsivad, kas see üldse olemaski on. Muide, osa sellest tööst keskendus muuhulgas ka tuletõrjevooliku optimaalsele pikkusele.

Tänu oma kraadile töötas ta politseiakadeemias õppejõuna, kuniks ta üheksakümnendatel turvafirma lõi, mis muuhulgas Bulgaaria kukutatud diktaator Živkovit ja tsaar Simeon II turvas. Borisov on ise kinnitanud, et ta on oma karjääri jooksul nii lasknud läbi peksta kui ka ise läbi peksnud inimesi. Kas ta on seotud ka mõne mõrvaga, ei ole teada, aga teda on veel väga hiljuti süüdistatud seostes maffiaga, seega…

Borisov on kirglik spordimees ning ta väidab, et tal on karates must vöö ning on 1978. aastast saadik osalenud karate võistlustel, kuid tema treener väidab, et Borisovil on kõigest algaja tase ning ta osales võistlustel vaid meeskonda toetavas administratiivrollis. Samas on ta juba aastaid karateliidu esimees ning on olnud Bulgaaria karatemeeskonna treeneriks, seega tõde on ilmselt kusagil vahepeal.

borisov-jalgpall.jpg

Lisaks mängib ta siiani jalgpalli ning tema meeskond Vitoša Bistritsa on hetkel vist kolmandas liigas. Borisov on tiimi (ja kogu Bulgaaria jalgpallimaastiku) vanim mängija ning mängib ründajana. Bulgaaria peaministrile on mingil põhjusel ette nähtud lennuk (ametlikult on see muidugi valitsuse lennuk) ning Borisov on korduvalt oma meeskonnakaaslasi sellega mängudele lennutanud. Kõige markantsem seik juhtus aga 2016. aastal, kui Borisov lõi mööda penalti ning sai seejärel kohtunikult õiguse see uuesti lüüa.

Vastasmeekonna fännid, kelle video see on, karjuvad seal muuhulgas: “Astu tagasi, mölakas!”

Borisovi kolmas spordikirg on tennis ning mõne aja eest toimus heategevusmäng, kus Borisov mängis paarismängu Boris Beckeri ja ühe kunagise Bulgaaria parima naistennisisti vastu. Enne mängu lepiti kokku, et mängitakse vaid veidi ja mitte väga karmilt, et peaminister kaotama ei peaks, aga Borisov läks muidugi hoogu ja keeldus mängu katkestamast. Ta muidugi kaotas selle mängu ja oli hiljem maruvihane.

borisov-tennis.jpg

Kui tennis on ehk veidi elitaarne hobi, siis pole hullu, Borisovil on muidki tegevusi. Näiteks meeldib talle kala püüda. Kui Putin poseerib taigas palja ülakehaga ja hobuse seljas, siis Borisov poseerib karpkaladega.

borisov-kala

Putiniga saab ta ilmselt väga hästi läbi. Kui mitte muudel põhjustel, siis seetõttu, et ilmselt suudab ta temaga mingi piirini rääkida. Borisov nimelt ei oska ühtegi võõrkeelt (ja me virisesime Ratase inglise keele üle…). Putinile kinkis ta juba päris mitme aasta eest imearmsa bulgaaria lambakoera kutsika, kellest Venemaal suisa staar sai. Koer pandi näiteks kommipakendi peale. See koer on muidugi väga suur (ja Putin tilluke) ning hiiglaslik mees on ka Borisov. Berlusconi olevat teda näiteks fännanud ning alati tema õlgu ja selga mõõtnud, et hüüatada: “Vat see on üks õige peaminister!” Alumise pildi puhul räägivad kurjad keeled, et pildistamise ajaks astus Putin platvormile, et mitte liiga tilluke näida.

borisov-koer.jpg

Borisovi elulooraamatu (pealkiri “See, kes alati naaseb”) kohaselt olevat ka Merkel tema suur sõber (ma ei tea, kuidas nad küll omavahel räägivad) ning ta andvat ametlikel õhtusöökidel oma steigid alati Borisovile, sest ta teadvat, kui väga Borisovile steik maitseb.

Muidugi on elu enamat kui poliitika või sport, tuleb ka oma hinge eest hoolt kanda. Õigeusk õigeusuks, aga Borisov on muuhulgas ka innukas esoteerik, kes 2015. aastal  venitas valitsuse loomisega, sest “Merkuur on parasjagu retrograadne.” Kas tal ihuastroloog on, pole teada, aga huvitava vahepõikena olgu teile öeldud, et Berlusconil oli oma ihuastroloog ja tegu oli bulgaarlannaga.

Lisaks karmile poolele on temas ka kultuurne hing, kes näiteks maalikunstiga tegeleb. Ta on oma andes suisa nii veendunud, et viimasel ajal kingib ta oma teoseid ametlikel visiitidel.

borisov-kunst.jpg

Ka filmikunst pole talle võõras, sest Bulgaaria oli vahepeal kohaks, kus Hollywood märuleid filmimas käis (odav ja EL) ning kui staare kohale tuli, oli Borisov samuti kohal.

borisov-schwartz.jpg

Olgu veel öeldud, et kõik tema peaministriks oldud ajad on olnud poolikud, sest ta astub alati mingil hetkel tagasi, öeldes, et eks te siis katsuge minuta hakkama saada ning võidab seejärel valimised ja on jälle pukis. Ta tõepoolest tuleb alati tagasi. Nagu Batman. Eesti Ekspress ses osas eksis, et tema hüüdnimi Bulgaarias ei ole mitte Batman vaid hoopis Kõrvits ja seda teps mitte hellitavas võtmes.

Lõpetagem fotoga tema facebooki kontolt:

borisov-magnoolia.jpg

Advertisements

9 comments

    • Rohelohe

      N. palus lisada, et üks kunagisi kultuuriministreid andis talle Bulgaaria kunstnike liidu auliikme tiitli, sest “Ta joonistab tegelikult väga hästi ja sageli, kui meil valitsuseistungid on, ta ei kuula meid vaid joonistab.”

  1. Pingback: Kolm paksu | Serverisirvija

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s