Logustika

Vihastasin täna meie logistilise olukorra üle. Ise ma muidugi siia kaugesse külla kolida tahtsin ja ega mul tegelikult bussi vastu midagi ole, aga ma mõistan järjest enam, et see logistiline ebamugavus teeb mind laisaks. Ma võtaks hoopis enam hobikursuseid, sebiks endale tandempartnereid ja kohe kindlasti käiks Bellegarde’is kaks korda nädalas ujumas, kui ma ei sõltuks bussist. Lühidalt öeldes – ma käiks rohkem väljas, sotsialiseeruks enam ja ehk õpiks selle käigus ka keelt rääkima.

Täna ärritusin ma esmalt selle üle, et buss hilines 10 minutit ja õues oli küllaltki jäle ilm. Õnneks oli N. nõus mu Saint-Genis’st peale korjama ja CERNi viima, et ma lonkima ei peaks. Buss saabus, see oli põhjamaalase mõttes täis ehk et ühtegi kahest vaba kohta ei olnud (nagu näha, eelistavad ka prantslased laiutada) ning nii ma maandusin kellegi kõrvale. Selle isiku osas mul pretensioone pole, küll aga oli täiesti jäle minu ees istuv teismeline. Selline vinniline, oranžiks värvitud juustega kutt, kes, kapuuts peas, seljaga vastu akent istus ja kogu see ligi 40 minutit (ma võtsin bussi, mis peatub väiksemates külades ka) oma sõrmi lutsis ja näris. Mul on kael pingsalt vasakule vaatamisest kange, sest ma üritasin teda mitte vaadata.

Kalligraafia mõjus mulle rahustavalt ning koduteele asudes olin jälle zen. Liiatigi on raske olla tige, kui loodus sellist ilu pakub. Meie Juura mäestik on nüüd poolenisti härmas (härmatise- ja lumepiir on umbes 200 meetrit meie külast kõrgemal) ning selle ees ja kohal olid täiesti eriskummalised pilved. Osa olid madalal ja justkui aurasid kõrgemate pilvede suunas, teised rullusid lainena üle mäenõlva ning kolmandatel peegeldus loojuv kuldne päike.

* Ei, pealkirjas pole trükiviga. Logisev logistika on logustika.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s