Piilurloom

Meie välisuks on klaasiga. See on piklik klaasitükk, mis puitukse sisse asetatud. Sel on liistud ümber ja metallvõre peal. Vahel, kui Franz meeleheitlikult õue tahab, aga mina teda näiteks välja lasta ei taha, paneb ta käpad liistule ja vahib aknast välja. Endal saba käimas kui koeral.

Franz oli õues ja oli seal olnud juba mõnda aega (kraade õues hetkel 2), kui äkitselt kuulsin ma meeleheitlikku kräunumist. Selmet hüpata, nagu tal tavaliselt kombeks, aknalauale ja seal akent kraapida, et ma teda kuuleks, oli Franz asetanud oma käpad ukseliistule, vahtis tuppa ja kräunus. Möödujatele pidi see vast põnev vaatepilt olema. Mina hakkasin esimese hooga lihtsalt naerma. Seejärel lasin oma külma kassi tuppa ja andsin talle süüa. Nüüd ta jõllitab mind etteheitvalt. Järelikult ma ikka ei liigutanud end piisavat kiiresti.

Uksest sisse vaatavast Franzust mul pilti pole, aga olgu teie lohutuseks siia pandud pilt Franzust katusel:

katusekass

8 comments

 1. reet

  Meil juhtub väga sageli, eriti varahommikul kohvijoomise ajal, et akna taha ilmub väike valge sinisilmne nägu. Roosa suu pealt saab lugeda, et tehakse näu. Valge Mini tavatseb tõusta veelaua peal (vana puumaja, noh) tagakäppadele ja püüab meile siis niiviisi teada enda, et kass on kogu öö õues olnud ja lastagu nüüd ometi tuppa. Ma ei tea, kas tumedamal kassil on paksem kasukas või millest see tuleb, et ei must Mimi ega kadunud Sassu (see Franzuga ühte nägu) nii meeleheitlikult tuppa pääseda ei üritanud. Pai ilusale Franzule! Ma isegi ei tea, mis mulle rohkem meeldib, kas Sinu reisikirjad või kassiblogimine.

  • Rohelohe

   :) Ma peaks sinule mõeldes üritama mõne kassiga reisimise kirja kokku panna, aga ma kahtlustan, et auväärne Franz ei hooliks selleks mõttest eriti. Kassid on imelised!

 2. ritsik

  Sul veab, sest meie kass konkreetselt kraabib akent nii, nagu tahaks auku sisse kaevata. Aken nonstop mudane…

  • Rohelohe

   Noh, ta tavaliselt kaabibki akent ja mu aken on seetõttu veidi räpane, aga ma ei lase end sellest eriti häirida. Ma lihtsalt kuulen ja reageerin sellele aknakaapimisele hoopis paremini, kui ukse tagant õrnalt kostuvale njäule.

 3. Manjana

  Nii head kassijutud! Ootan järgesid (ja ikka pilt ka juurde, ükskõik millal tehtud). Endale kassi võtta ei plaani :)

  • Rohelohe

   Mul on kusjuures päris mitu vahvat pilti kogunenud, mis loodetavasti sel aastal veel siia blogisse jõuavad. Saad oma kassidoosi kätte, ära muretse ;)

   • Rohelohe

    Pole teist isegi mõnda aega näinud, sest ilm aias viibimist ei soodusta ning ta on viimasel ajal sageli ärireisidel. Peaks ta ehk teed jooma kutsuma…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s