Virsik või kook?

N. tuli eile koju, väike kotike näpu otsas. Selgus, et üks kolleeg oli talle tänutäheks küpsetisi toonud. Tänutäheks selle eest, et N. tema poolt korraldatud heategevuslikest korjandustest, mille abil raskelt haigelt bulgaarlasi välisriikidesse operatsioonidele viiakse, osa oli võtnud. Too naine, kes korjandusi korraldab, teeb lisatööna kõikvõimalike küpsetisi ning nood, mis meile toodi, olid imelised.

virsikud

N. sõnas, et ta vanaema tavatses neid teha, aga ta ema pole neid eales küpsetanud ning mina nägin selliseid asjandusi esimest korda. Kutsutakse neid praskovkiteks ehk virsikuteks, sest nad meenutavad oma välimuselt virsikuid. Tegu on pehme ja mahlaka biskviidilaadse küpsetisega, mille kaks poolt on kokku kleebitud kreeka pähklitest, moosist, piimast, suhkrust ja võist tehtud seguga. Omapärane värv tuleb toiduvärviga segatud piimast, mille sisse valminud küpsetis kastetakse ja seejärel suhkrus rullitakse.

Meieni jõudnud olid transpordi käigus veidi lömmi läinud, aga maitse sellest ei kannatanud. Mul on tunne, et ma pean ehk tolle naise käest noid virsikuid juurde tellima. Või ise nikerdama hakkama. Retsept on muideks selline.

2 comments

    • Rohelohe

      Ei tundu jah, aga ma kahtlustan, et seal võib miski nipp olla. Ma suudan need kakukesed kindlasti liiga kuivaks kõrvetada või midagi :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s