Prantsuse kalligraafia

Pärast seda, kui kõik kõrged VIPid olid Tallinnast lahkunud, tuli mulgi oma kodinad kokku pakkida ja sarvesaiamaale tagasi tulla. Ma vahel ikka mõtlen Eestisse lennates, et peaks suurema kohvri ostma, sest siis mahuks sinna veelgi rohkem häid asju, aga iga lend Eestist tagasi tuletab meelde, et nood head asjad kaaluvad palju ja enamasti on mu kohver napilt alla lubatud kaalu.

Ma lugesin paari kuu eest, kus keegi kirus Tallinna lennujaama, sest see olevat turvakontrolli osas nii õudne ja aeglane. Mina ei tea, mul on alati kärmelt läinud ja ma võiks siia laduda hulganisti muid lennujaamu, kus ma olen pidanud väga pikalt sabas seisma ning kus mind on väga halvasti koheldud. Poznani lennujaamas oli näiteks mingi eriti tige turvanaine, kes mu läbi otsis ja muuhulgas võttis läbi riiete kinni mu rinnahoidja tagumisest osast ning lasi selle laksuga kehale tagasi. Ma olin nii hämmingus, et hakanud isegi protesteerima.

Lende oodates ja lendude ajal lugesin põnevat raamatut, Hahn Moo-Sooki “Ajalugu voolab”. Väga huvitav ilukirjanduslik vaade 19. ja 20. sajandivahetuse Koreale. Kui keegi raamatupoodi või -kogusse seda otsima läheb, siis vaadake Tallinna Ülikooli Kirjastuse alt (Bibliotheca Asiatica).

Maandusin Genfis kell 7 ja pool tundi hiljem sain koos pagasiga lennujaamast välja. Mingil põhjusel oli Genf jälle umbes ning nii me läbi ummikute kodupoole tiksusime. Kodus tervitas meid Boheem, kes mõtiskles oma ukse ees, kuidas lahti monteerida ja kolmandale korrusele kanda üks uus suur masin oma pisikesse jõusaali. Kass meid tervitama ei tulnud, ta ilmus välja alles palju hiljem ning otse loomulikult tuli ta vastu hommikut voodisse, et N.-ile pähe istuda. Raputasin kassi padjalt maha ning uni jätkus.

Nüüd tuleks mul kohver lahti pakkida, Gemüsegarten üle vaadata, postkontorist pakk ära tuua (loodetavasti on see veel seal) ning siis CERNi minna. Katsetan üht kursust, mida sealne n-ö koduperenaisteklubi pakub (nad tegelikult vahetasid äsja nime – WoMen’s Clubist Welcome Clubiks, sest võrdõiguslikkus ja värki). Ma olen alati tahtnud kalligraafiat õppida, nüüd siis saan. Prantsuse keeles…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s