Make Plovediv, not Warna

Mu kallis Tartu,

ma ei teagi, kuidas seda sulle öelda, sest ma tean, et see teeb sulle veidikene haiget, aga pärast eilset ei saa ma sellest enam vaikida. Sa tead, et sa oled alati olnud mu lemmiklinn. Tallinn on mu sünnilinn ja hingele alati kallis, aga sinuga on mul olnud väga eriline suhe. Midagi teistsugust, midagi hingelist. Meil on põnev ühine minevik ja sinu öödes on juhtunud asju, mida saab nii salapärase naeratuse kui silmi tikkuva pisaraga meenutada. Sa oled eriline, aga kahjuks on mul nüüd keegi teine.

Ma ei teagi, kuidas see juhtus, aga ta hiilis mu hinge vaikselt ja ettevaatlikult ning minu viimasel kohtumisel rabas ta mu jalust. Plovdiv… Jah, ma tean, et sa ei taha seda kuulda, aga ma armastan Plovdivit ja tema on nüüdsest minu kõige lemmikum linn pärast Tallinna. Sa küsid, et miks? Mida ta tegi? Las ma räägin sulle, mida ta tegi.

Plovdiv-vanalinn

Aastal 2019 on Plovdiv Euroopa kultuuripealinnaks ning sellega seoses on viimastel aastatel linna südant korralikult parandatud ja kõpitsetud, kuid see pole see, millega ta mu tunded peapeale pööras. Kapana on see, mis seda tegi. Kapana on Plovdivi kesklinna piirkond, mis ajalooliselt kunstnike ja käsitööliste poode täis olnud, kuid kole kommunismiaeg hävitas selle miljöö seal. Mõne aasta eest hakkas Kapanasse, mis muide tähendab bulgaaria keeles lõksu, tekkima huvitavaid poode ja siis omapäraseid baare, aga viimase kahe aasta jooksul on seal toimunud suisa plahvatus. Autod on tänavatelt välja puksitud, sillutis korda tehtud, kohvikud ja baarid elavad poolenisti tänaval, kõrvuti asuvad hipsterlikud kohvipoed, antikvariaadid ja ökokaubad. See on uskumatu! Kapana on uuesti elus!

kapana

Sügisel toimub vist juba viiendat korda Kapana Fest ehk muusikafestival, tänavakunstnikud on siia-sinna teinud ägedaid maalinguid ning tegelikult on meil perekondlik side ka. N.-i isa kasvas Kapanas üles ning ta vanaisal oli seal raamitöökoda-ateljee.

kapana3

Ma mõistan, et see kõik on sinu jaoks raske, aga tunnistagem endile ausalt, ühel päeval pidi see ju lõpuks juhtuma. Palun ära ole kuri, make Plovediv, not Warna, eks ;)

kapana2

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s