Kuumad eesti turistid

Esimene päev: Oi, teil on siin tõesti suvi.
Teine päev: Kell viis õhtul on ikka veel nii palav?
Kolmas päev: Ei tahakski nagu päeval välja minna.

7 comments

 1. polemidagiöelda

  Ma üldse aru ei saa mis toimub Euroopas viimasel ajal, kuumalaine kuumalaine taga, piinavalt palav..pole enam tore.

 2. kuidas kasvatada inimest

  Jah… oleks siis, et kliimasoojenemine aitab meid siin noh, näiteks soojema ja pikema suvega. Ei, selle asemel saame rohkem külma, rohkem vihma, vähem talve. Kui ma niigi kliimasoojenemise üle pahur ei oleks – which I am – siis oleks see argument suur BOO-element.

  Kusagil Lähis-Idas olid minu arust pikaajalised temperatuurid sel suvel 50, isegi juba 60 piirimail. Pikaajalised. Kui ma ei eksi, siis juba 50 kraadi pikaajalist temperatuuri on inimesele kahjulik, rääkimata üle selle.

  • Rohelohe

   Eestil ses mõttes ei ole jah kliimasoojenemise puhul midagi head loota, sest talved kaovad ja suved muutuvad veelgi vihmasemaks. Samas ei pea iial kuumarabanduse ja veepuuduse pärast muretsema…

   Mina näiteks mõtlen juba praegu, et kuidas Lõuna-Hispaanias ja Lõuna-Itaalias inimesed elada suudavad. Sevillas hakkab 40 kraadi mais pihta ja kestab oktoobrini. Lapsed, vanainimesed ja teatavate haiguste põdejad seda väga hästi ju ei talu ning lisaks kimbutavad seal tulekahjud ja peagi ka veepuudus.

   • kuidas kasvatada inimest

    Ma kahtlustan, et see on puhas harjumus. Kui sa ikka sünnist saadik oled selles piirkonnas elanud ning üles kasvanud, siis meie temperatuurid ongi neile šokiallikaks.

    Küll aga on viimastel aastatel kuumus läinud tugevamaks, kuumaperioodide aeg pikemaks ning kestnud korraga hooti kauem kui enne. Vist.

    Ma loodan enne vanaks saada kui talved Eestist lõplikult ära migreeruvad – kuidagi kurb oleks….

   • Rohelohe

    Tjah, N.-i itaallastest kolleegid olid kurtnud jah, et see meie seekordne suvi olevat “jahedavõitu”, seega ehk on siin oma tõeiva sees, et kui elu aeg on pool ajast +30 ja enam, siis ei mõju see kuumus nii kohutavalt.

    Eesti kliima osas ongi kõige kurvem minu jaoks pigem see sopase aja pikenemine kui sooja ilma kadumine. Ma pole eriline soojalemb, aga vot läga mulle ei meeldi. Eriti selline lumelägane mitte-talv ning kui see saabki ühel hetkel normiks, on küll väga kurb.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s