Gamanapolitupitropitrumo-sur-Seine

Ga
Gama
Gamana
Gamanapo
Gamanapoli
Gamanapolitu
Gamanapolitupitro
Gamanapolitupitropi
Gamanapolitupitropitrumo-sur-Seine

André Frédérique “Mon village”

Hääldusõpetaja lasi meil eile seda ülaltoodud absurdsalmikest lugeda. Rõhutada tuleb viimast silpi ja kui te viimase juures naerma ei hakka, pole teil südant sees.

Täna käisin arvutilaboris hääldust timmimas. Esmalt lasti mul kuulata ja siis järgi korrata üht teksti, mida lindistati. Kuulasin oma hääldust ja häält ja mõtlesin, et esiteks kõlab mu aktsent väga meeldivalt ja teiseks polegi mul nii ebameeldiv hääl. Ma olen küll raadiointervjuusid andnud ja videoga kõnekoolitust teinud, aga ma pole kunagi neid lindistusi vaadanud, sest ma mäletan kunagisest ammusest ajast, et ma kõlan enda jaoks eemaletõukavalt. Tea kas lindistusmasinad on paranenud või mu maitse on muutunud, aga mulle see klappidest kostuv hääl täitsa sümpatiseeris.

Õpetaja tuli pärast lindistuse kuulamist minu juurde ja andis mulle nimekirja ülesannetest, mida ma teha võiks. Tegin paar tükki ja siis tuli ta hääldustabeliga minu juurde, et kõik erinevad häälikud läbi käia. Sellest oli meeletult abi.

Küsisin temalt naljatades, et kuidas prantslased siis oma keelt räägivad, kui neil kurk valus on, sest mul hakkas pärast poolt tundi neel valutama. Ta muigas ja sõnas, et tegelikult ei lõristata seda r-i mitte kurgust vaid ühe lihase abil, aga nagu ma talle kurvalt nentisin, on see lihas ilmselt vaid prantslastel.

Üldjoontes tunnistati mu hääldus väga heaks ehkki muidu rääkides ma seda ehk veel korrata ei suuda, sest üks asi on sõnu järgi korrata ja vaid hääldusele mõelda ning hoopis teine asi on ka üritada lauset samal ajal koostada.

Kaks nädalat veel.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s