Oavarre kassid ja koerad

Õues tuleb padukat ning mul on hea meel, et see tuleb nüüd ja mitte siis, kui ma Šveitsi piirilt Prantsusmaale bussi peale kõndisin. Sajab nagu oavarrest. Kallab kui ämbrist. Aga miks inglastel kasse ja koeri sajab? It is raining cats and dogs. Konni on maailmas mõned korrad sadanud, aga vot koeri-kasse mu teada mitte.

Keelekursus ajab jätkuvalt ahastusse, tänan küsimast. Täna oli ainus päev, kus saanuks oma kursust vahetada. Õpetaja küsis tunni lõpus, et mis ma teha plaanin. Mina üritasin sotti saada, et kas ta eelistab, et ma lahkuks või ei. Oli keeruline jutuajamine, mis päädis sellega, et ma jäin (tema ilmselgeks kergenduseks) tema gruppi edasi. Nüüd tuleb edasi pungestada. Isegi kui ma kursuse lõpus kursuse enda eksamit eriti hästi ära ei tee, õpin ma midagi ikkagi. Juba see jaotatud materjal on igati väärtuslik ehkki ma pean nentima, et mida rohkem ma selle keele kohta õpin, seda vähem see mulle siiski meeldib.

Miks nii palju ajamääratlusi? Miks kümnekihilised viisakusvormelid? Miks? Miks? Miks?

N. ütles hiljuti, kui ma kassiga eesti keeles rääkisin, et eesti keel kõlab nii ilusasti. Lisades hetke pärast juurde: “Eriti prantsuse keelega võrreldes.” Arutlesime siis, et prantsuse keelel on erinevaid aktsente ning on üks neist on see, kus on rohkem sellist rögistavat kurguhäält. Too ei meeldi meile kummalegi. Röginata prantsuse keel kõlab paremini.

Sellega on nagu hollandi keelega, kus flaamlased räägivad ilusamini ja hollandlased pritsivad g-tähte hääldades tatti. Ausalt. Olin kord ühes vestlusringis, kus arutati Afganistani sõda ning minu lähedal istus Hollandi riigiametnik. Iga kord kui ta ütles Afganistan (inglise keeles!), ma võpatasin ja kontrollisin, kas minuni on jõudnud süljepiiskmeid. AfffHHHanistan!

No ja mõned Hispaania piirkonnad, kus tekib kuulates tunne, et rääkijal on esihambad puudu. Meil siin Bašeloonas…

Vabandust, täna pole lihtne päev olnud. Homme on ehk juba parem.

2 comments

 1. dresdenhousewife

  Mul on mälus selle koduloomasaju kohta mingi selline fakt, et keskaegsel Inglismaal olevat katus olnud üks hea koht, kus koduloom sai sooja otsimas käia (maja katus oli soojem kui maapind, sest sees köeti). Aga kui vihma ja tormi tuli, läks katus libedaks ja need soojalembid hakkasid sealt alla kukkuma. Kas see jutt ka paika peab, seda ma ei tea. Sest tegelikult on ka mingi mütoloogiline seos koertel kui Odini ehk ilmajumalaga (või tormijumalaga?) ja kassid on tõenäoliselt seotud nõidade ja tuulte ja muu sellisega.
  PS Sa oled nii uskumatult julge, et selle prantsuse keelega jageled. Ma kordasin ühe prantslase õpetuse järgi pool aastat iga päev “merci” ja “****” öelda, ja lõpuks ta ikka ütles mulle, et mu hääldus on nii mööda, et parem jäägu ma ingliši juurde. Thank you very much, will do so.

  • Rohelohe

   Noh, ma ei saa endale alla andmist lubada, eks. Ma ei taha olla üks neist välismaalastest, kes siin aastaid elavad ja suhelda ei oska. Häälduse osas ma isegi ei põe nii väga ning toda **** sõna lipsab mul sageli üle huulte juba :)

   Toda ilmajumala seost peaks täitsa uurima. Kõlab intrigeerivalt.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s