Peaaegu nagu Dresden

Neljapäeval, kohe pärast toda stressirohket ööd, läksime N.-iga Leazi, et kohtuda seal ühe inglasest inseneriga, kes 35 aastat CERNis töötas ja kahe aasta eest pensionile läks. Mees on aktiivne matkaja ning ta oli meid ühele naabruskonda tutvustavale matkale kutsunud. Leaz asub meist nimelt kümmekond minutit Bellegarde’i suunas (ehk Genfist kaugemal).

Kõndisime aasalt metsa vahele ning ületasime silla, mis mulle koheselt Dresdenit meenutas. Olgu, tollele Blaues Wunderile jääb see muidugi alla, aga värv oli kahtlaselt sarnane.

sinisild

Jõe värv sarnane ei olnud. See jõgi on täiesti müstilist värvi ning loomulikult on põhjuseks siinsed kivimid. Eesti jõed on roostekarva (N., siravselgete mägijõgedega üles kasvanud snoob, ütleb alati mudajõed), sest vesi on rauane ning sageli turba poolt värvitud, siin saavad jõed vett mägedest ja lahustuv lubjakivi toonib vee sinkjasvalgeks. Ilmselt mu selgitus 100% täpne pole, aga ma pole geoloog ka :)

j6gi

Matka alguses mainis inglane, et ta käis hiljuti seljaopil, seega ta väga nobe ei ole. No ma ei tea, ma tahaks 60+ vanuses ja pärast seljaoppi sellise rõõmuga 20 kilomeetrit maha kõndida. Mäkke tõusudel oli ta minust küll nobedam.

kanjon

Üks ojake oli uuristanud toreda kanjoni ning ühes külas vaatasime eemalt château’d. Pidavat eraomandis olema ja kaugelt põnevam välja nägema kui lähedalt. Uskusime oma teejuhti ja lähemale ei läinud.

kylake

Poolel teel tegime värskendava õllepeatuse ning lobisesime pikalt-pikalt. Kui me oma teed jätkasime, taipasin ma, et ma olen teinud hiiglama suure vea. Ma olen rõivastunud napilt (maika ja lühikesed püksid), ei võtnud kaasa mütsi ja ei pannud peale päevituskreemi. Inglane andis galantselt oma mütsi mulle ja ma varjasin sellega vastavalt olukorrale kas oma päikese suunas olevat õlga või pead. Rämedalt ära kõrbesin ma siiski ning tänaseks ma koorun.

Tuleb endale hõlste osta. Eestis ja ka Braunschweigis elades oli selline kuumus haruldane ning eriti Eestis katsub igaüks end päikesele paljastada, aga mul on tunne, et siin selline taktika ei toimi. Vähemalt mitte minu nahatüübi juures. Tänane kapiinspektsioon näitas, et suvised kleidid ja särgid on mul pea kõik õlgu paljastavad, aga mis hakkab esimesena kõrbema? Vihje: jalatallad need ilmselgelt ei ole.

Ma tahtsin tegelikult näidata ebanormaalselt suurt hulka pilte mägedest, aga las jääb homseks. Mul on jahutavat jääteed vaja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s