Unemustrid

Kui N. Franzuga jaanuaris Prantsusmaale kolis, toimus muudatus kassi magamisharjumustes. Ilmselt on nendes muutustes veidi süüdi ka N., aga mis me ikka sõrmega näitame. Nimelt puges Franz, nagu tal kombeks on saanud, ka siin N.-ile kaissu ning kui ta rahutum oli, võttis N. ta teki alla kaissu. Varem Franzule teki all olla ei meeldinud ja ta muutus jubedal kombel närviliseks, keegi tal teki üle pea tõmbas. Nüüd aga norises rõõmsalt magada.

Minu saabudes oli ta esmalt mõnda aega mõistlik, aga siis hakkas ta näiteks öösiti meie peade ümber tiirutama, kuniks üks meist tekinurga üles tõstis ja kassi meie vahele magama lasi. Juhtus enam kui üks kord, et ma virgudes üllatusin, sest selja taga oli midagi pehmet, sooja ja üldse mitte N.-i kujulist.

Põnevate muudatuste järgmine faas saabus aprillis, kui Franz ilmselt kusagilt kuulis, et kui raamat padja alla panna, saab sealt kõik tarkuse kätte. Milleks aga panna pea raamatule, kust saab vaid ühte sorti tarkust, kui on võimalik N.-ile pähe magama minna. Ühel hommikul pidin naeru pärast voodist maha kukkuma, sest Franz oli end elegantse küsimärgina ümber N.-i pea keeranud. Tagajalad ühe kõrva juures, kõht vastu lagipead ning esikäpad mugavalt rangluule toetatud. N. ei olnud vaimustatud. Tema vastumeede on kass peast ära noppida. Vahel peab seda viis korda järjest tegema, sest meie kass on hämmastavalt järjekindel. Vahel võidab N. ja vahel kass.

Eile hommikul kurtis N. jälle, et tal on kael kange, sest Franz kasutas teda padjana. Olevat varahommikul (ta ronib pähe alati varahommikul) märkamatult padjale hiilinud ja siis oma pea tema pea peale asetanud. Huvitaval kombel minu pähe Franz ei tiku ning kui N. ärkab, sätib Franz end tema padjale magama. Me oleme isegi proovinud patju vahetada ehk kui Franz pähe kipub, võtab N. uue padja ja liigub temast eemale. Umbes 15 minuti pärast liigub kass järele. Ootame põnevusega, mis järgmine areng olla võiks.

Lõpetuseks näide sellest, kuidas kass saab, mida kass tahab. Sul on arvuti süles, aga kass tahab sülle? Pole kassi jaoks probleem!

lesikass

12 comments

 1. kuidas kasvatada inimest

  :D
  Nii palju kui ma olen aru saanud, siis ongi nii, et kass saab seda mida kass tahab…. ehk kui kass tahab N-i pea peal magada, siis seda peab tema ka saama. Muidugi….vaene N, kes seda X kilo kassiilu peab ära taluma oma peanupukese peal :D

  Kas on võimalik, et Franz magab N-i pea ümber mingi muudatuse tõttu – uus šampoon (hea lõhnaga) vms? Teine asi on ehk leida mingi….. kassi peletav sprei (mis inimesele on ohutu). Samas saan ma aru, et asi pole mitte padjas või kassis või lõhnas, vaid lihtsalt N-is endas – kuhu läheb N-i pea, sinna langeb ka kass :D (mis teeb probleemi märksa keerulisemaks – pead ju mujale liigutada (eraldi) ei saa).

  • Rohelohe

   Šampoonis ilmselt asi ei ole ehkki samas võiks mingi sidruni- või kohvilõhnalise šampooni osta küll. Kassidele need lõhnad ju ei meeldi :) Siin on aga jah tegu lihtsalt suure armastuse ja kiindumusega, mida Franz N.-i vastu tunneb. Miks see just peas magamises väljenduma peab, ei oska mina öelda.

 2. Natasha Bluu

  Fordil on kombeks magada minu või T kõhu peal, ninad vastastikku. Nii ongi meie omavaheline parool viimasel ajal “ma ei saa teha asja x, sest mul on kass peal.”

 3. reet

  Tubli kass. Kunagi tulime reisilt ja siis oli must Mimi ka nii rõõmus, et ronis meile pähe magama, nagu karvane müts. Sassu (see Franzu moodi) pole kunagi ei pähe ega teki alla roninud, tema on diskreetne. Aga seda juhtus varem küll, et mina tõusin üles ja hetk hiljem tekkis voodisse Sassu, pani pea minu padjale ja lasi mõnuga nurru.

 4. Manjana

  vanarahvas teadis rääkida, et kass pidavat selle koha peal inimese kehal lamama, kus on probleem. kuna N-l on uus töökoht, siis ma usun küll, et siis võib just pea väga ära väsida. ilmselt ta ju töötab ka peamiselt peaga. kas tal peavalusid vms pole?

  • Rohelohe

   Pea valutas tal kusjuures hoopis Saksamaal olles ning siis Franz talle pähe ei roninud. Siin näib ta küll rõõmus ja rõõsa olevat, seega ma kahtlustan ikkagi, et kass tahab lihtsalt ise targaks saada :)

   • reet

    Hm, minu kogemus Mimiga on just niipidine, et kui kass mingi kehaosa peal pikemat aega magab, lõtv ja raske nagu väike kartulikott, on see kehaosa pärast põhjalikult ära magatud. Üks käsivars annab siiamaani tunda, et Mimi ükskord kuu alguses paar tundi selle peal magas.

   • Rohelohe

    Minu seljale ei meeldinud see viis ja veidi peale kassiilu ausalt öeldes ka. See on nagu Kettamaailma võluvein, mis esmalt pohmaka toob – esmalt kass magab peal ja siis ihuliige valutab :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s