Kes kardab klaustrofoobikut?

N. avastas eelmisel nädalal, et talle on määratud paar puhkusepäeva, mis mais ära kasutada tuleb, seega me otsustasime korraks vihma eest põgeneda ning Itaalias käia. Ma polnudki varem Mont Blanci tunnelist läbi sõitnud, seega oli jälle võimalus midagi uut ja huvitavat teha. Läksime kaheks päevaks ja ööbisime Aosta nime kandvas linnakeses.

Mont Blanci tunnel on meist umbes tunnikene sõita, aga see aeg muidugi pikeneb, kui sa juhtud kodust lahkuma sel ajal, kui Genfi lähedalt mööda sõitev kiirtee tööle minevaid inimesi täis on. Tunnel on 10 kilomeetrit pikk ja läheb tõesti otse Euroopa kõrgeima mäe (kui Elbrust mitte arvestada) alt läbi. Klaustrofoobikutele vist ei sobiks teadmine, et selline kaljulahmakas nende peade kohal kõrgub. Kallis on see tunnel ka. Edasi-tagasi sõit on üle 50 euro (rekadele üüratult kallim), aga samas tuleb tõdeda, et see hoiab väga palju aega kokku ning suurtele kaubaautodele on see ilmselt ka turvalisem.

Meie keerasime tunnelist väljudes nina Veny oru poole, et seal matkata ning saime tünga osaliseks. Orgu viiv tee oli suletud. Läksime siis Sapini orgu ja kõndisime esmalt männiokaste järele lõhnavas metsas ja siis juba kõrgemal, kus seda va Mont Blanci jõllitada võis.

Mina vahtisin muidugi ka hoogsalt maha, sest seal võis näha nii krookuseid, orhideesid kui ka muid kenasid õisi.

Ühte madu nägime ka.

MB07

Pärast pikka matka vurasime Aostasse ning olles hotellis veidi hinge tõmmanud, läksime linna avastama ning õhtusööki jahtima. Aostasse tahaks ma ausalt öeldes tagasi minna, sest see näib ajalugu pilgeni täis olevat. Ma ei osanud temast midagi oodata ja seda suurem oli minu üllatus.

Järgmisel hommikul tegime kohustusliku osturetke, sest kuidas sa ometi Itaaliast pasta ja oliiviõlita lahkud ning olles poes hindu vaadanud, lahkusime me sealt hoopis enama kui pasta ja oliiviõliga. Kui too Mont Blanci tunnel nii kallis poleks, võiks Itaalias regulaarselt osturetkel käia, sest 13-eurose kilohinnaga parmesani ostaks ma iga kell. Lisaks oli selle poe köögiviljalett hoopis kenam kui Prantsusmaal nähtu. Muide, tolles poes oli Eesti õlut müügil. Pidin hämmastusest käpuli kukkuma ning muidugi me ostsime ühe pudeli seda põnevat Viru nime kandvat õlut. Proovinud veel pole. Loodetavasti on parem kui Saku Originaal.

N. pakkus, et me võiks Matterhorni vaatama minna. Tegu on mäega, mida šokolaadisõbrad Tobrelone’i pakendi pealt tunnevad ning mille otsa on üpriski raske ronida. N. käis seal 10 aasta eest ning neid tabas veidi halb õnn, seega nad pidid mõneti plaaniväliselt mäel ööbima ning lisaks sai N. peaaegu et pikselöögiga pihta. Oleks väheke teise koha peal olnud, ei loeks teie siin seda blogi.

matterhorn

Toblerone’i pakendil on muidugi Šveitsist nähtav vaade, mis mõneti dramaatilisem välja näeb, aga hirmuäratav on see mürakas ka Itaaliast vaadatuna. Mina sinna otsa ei roniks.

Matterhorni alla me matkama minna ei soovinud, sest ilm kippus kehvaks minema, aga kui me olime mõnest külast läbi sõitnud ja orust väljuma hakkasime, sattus me teele üks küla, kus oli see gondlitega mägilift. Nelja euroga sai üles ja alla ning üleval asus väike küla, mis talviti suusakuurotiks moondub. Kõndisime seal ühe järveni, kõrbesime lootusetult päikese käes ära ning vurasime siis liftiga tagasi alla.  Päev igati korda läinud.

Teel koju arutasime, et mida Franz esimese asjana tahab, kas süüa või õue. Olime talle süüa jätnud, aga tema õgardlust teades oli enam kui kindel, et söök oli umbes kaks tundi pärast meie lahkumist otsas. Ta on meil lootusetu juhtum ses osas. Jõudsime kohale ja kas sa näed, kass tahtis õue. Mina olin ausalt öeldes üllatunud. Kassil on prioriteedid paigast ära.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s