14, 16 või 82

Käisin eile ühel CERNi poolt korraldatud äsja siia kolinud töötajate abikaasade infotunnis. Väga informatiivne just polnud ja sain veidi silmi pööritada kui ühe asutuse eest hakkas kõnelema naine, kelle inglise keel oli nii tugeva aktsendiga (pluss ta oli ilmselgelt närvis), et peale kolme minutit läks mu mõte rändama, sest tema jutu kuulamine oli sisuliselt võimatu. Kui esineda tuleb inimestele, kelle emakeel pigem ei ole inglise keel, tuleb valida esinema inimene, kellest on lihtne aru saada. Isegi mu kõrval istuv inglane vaatas teda veidi üllatunud pilgul.

N. korjas mu sealt kell kuus üles ja me üritasime IKEAsse minna (CERNist kuni 10 minutit sõitu tavaliselt), et teine tugitool ära osta. Rõhk sõnal üritasime. Mingil põhjusel oli Genfi suunas liiklusummik ehkki õhtuti peaks ikka teistpidi olema. Kui me 18:45 autoga IKEAst valel pool teed ja ilma sissekeeramisvõimaluseta olime (üritasime ummikust lõigata), andsime me alla, sest teisipäeviti on Genfis poed vaid seitsmeni avatud. Keerasime nina Prantsusmaa poole ja istusime siis järgmises ummikus, sest on ju ometigi see aeg kui kõik need, kes Šveitsis töötavad, aga Prantsusmaal elavad, koju lähevad. Mõtlesime, et oleme kavalad ja sõidame ummikust välja Ferney-Voltaire’i poole ja läheme ringiga. Tutkit, Fedja, peale kolme kilomeetrit mõnusat sõitu jäime sinna ummikusse. Koju jõudsime veidi enne kaheksat.

Ei, ma ei kavatse Genfi tööle minna kui mulle just mu unistuste tööd ei pakuta (või nii palju raha, et ma olen valmis unistusi muutma), sest esiteks tähendaks see halvemal juhul kuni kolme logistikatundi päevas (15 tundi nädalas…) ning teiseks sain ma eile teada, et Šveitsi emapuhkus on 14 ja Prantsusmaa oma 16 nädalat. CERNi sõim-lasteaed pakub küll viiekuulistele kohti, aga isegi minusuguse külma südamega lastetu inimese hing leiab, et see on puhas inimpiinamine. Enne kui keegi hakkab siin sädistama, et oi, kas ma olen sedapsi, siis ei, ei ole. Ma olen aga 33-aastane, seega ilmselgelt tuleb mul lähiajal mõned vastavasisulised otsused teha.

Loo moraal – tuleb keskenduda keeleõppele ja oma äritegevuse laiendamisele. Eile saabus selle tarbeks ka üks oluline tehniline vidin ja kui hästi läheb, saan paari kuu pärast põnevaid asju näidata. Nagu Undionu mulle toona ütles kui ma Austriasse kolisin: “Iga välismaale kolinud eestlane paneb ühel hetkel mingi postkaardiäri püsti.” Ei, postkaarte ma tegema ei hakka. Vist. Esialgu vähemalt mitte.

5 comments

   • reet

    Sa paistsid jupi maad noorem. Aga lapsi võib inimene minu meelest saada igas vanuses, kui tervist ja armastust jätkub.

   • Rohelohe

    Ehh :) Mina ütlen ausalt, et ma ei oska inimete vanust määrata (ehkki Boheemi 18-aastane poeg näib täieliku titena), seega ma ei oskagi seisukohta öelda. Mul tegelikult terve pere selline, kelle vanust inimesed eriti ei usu. Iginoored :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s