Sorteerida tahaks!

On üks asi, mis mind siin Prantsusmaal kohutavalt häirib ja selleks on prügimajandus. Kui üle piiri Šveitsis on prügi sorteerimine kõrgema klassi nuputamisülesanne, siis Prantsusmaal näib kehtivat “peale meid tulgu või veeuputus” tüüpi suhtumine.

Meie majal on kast üldprügile, lisaks saame külaveerel olevatesse tünnidesse viia plastpudeleid (ainult pudeleid!), klaaspudeleid (pandisüsteemi ei eksisteeri), klaaspurke, metallpurke ja paberit. Mida teha aga selle ülejäänud plastikuga, mis paratamatult poest kaasa tuleb, sest prantslased armastavad plastikut kirglikult? Ma ohkan iga kord kui ma pean neid pakendeid tavaprügisse panema ja seda tavaprügi harjumatult sageli välja viima.

Lisaks ohkan ma iga kord kui ma paberit sinna tünni viimas käin, sest see tünn on nii ebaloogilise disainiga! Sellel on silt, et sinna ei tohi panna suuri pappkaste ning ilmselt siis selle vältimiseks on see ava, mille kaudu paberit sisestada, natuke suurem kui postkastiava. Ja sellel on peal lapats, mis muidugi pidevalt kinni kiilub.

Mul on keldris kastide kaupa paberit, millesse kolimisfirma me asju pakkis ja ma tahaks selle taaskasutusse suunata, aga kui ma tean juba ette, et ma pean need pabernutsud esmalt kas sirgeks triikima või pressi alt läbi laskma, siis minu motivatsioon vaikselt kaob.

Ma juba ütlesin N.-ile, et kui Le Pen pühapäeval võidab, hakkan mina protesti eesmärgil oma prügi otse Rhône’i viskama. Siis tulgu või tõesti veeuputus.

7 comments

 1. Britt

  Meie kandis on ikka kogu plastprügi eraldi :) Miinuseks see, et see käib eraldi kottidesse, mida poes ei müüda. Mine aja kohalikust linnaosavalitsusest taga. Ja kui viid oma plastprügi jaoks mõeldud koti välja valel päeval, siis võid trahvi saada :D

  Mind häirib hoopis see, et meil käivad prügikotid tänavale. Tahaks ka suuri prügikaste. Praegu on prügivedu, teisip (olmeprügi), kolmap (plastik) ja laup hommik (olmeprügi) – ehk siis pmts kogu aeg on tänavanurk mingeid suuri prügikotte täis. Nõks nõme lahendus mu meelest. Samas olen ma naabruskonnas ainuke, keda häirib :D

  • Rohelohe

   Mul tuleb ilmselt keelebarjäär ette kui ma oma külavanemalt (või kes iganes seal hoones töötab) abi küsima lähen, aga ma kahtlustan, et siin ei ole sellist asja, sest ma pole kunagi kellelgi prügikotte tänaval näinud. Esmaspäeva varahommikul läheb olmeprügi ja see on ka kõik. Ehk on erinevates maakondades erinevad reeglid? Või elan ma liiga väikeses kohas. Muidugi võiks lihtsalt pätti teha ja oma plastiku sinna plastpudelitünni viia. Heheheee

   • Britt

    Ei usu, et liialt väikeses kohas :) Mu kodulinn nt. Eesti mõistes Viljandiga võrreldav. Prantsusmaa jaoks siis noh .. mingi mõttetu täpp kaardil. Pigem jah see, et riik nii suur, et regiooniti on erinevalt korraldatud need asjad :)

   • Rohelohe

    Oot, sa elad ju Metzis, see on ikkagi suur koht? Minu väike Collonges on vähem kui 2000 elanikuga küla ;)

   • Britt

    No mul võttis kena paar minutit aega üldse aru saamiseks, miks sa peaks teadma kus ma elan :D Siis tuli meelde, et oot-oot, mul on ju ka blogi (päevane blond hetk kirjas).

    Tegelikult ma elasin Metzis kuni oktoober 2015 ja praegu ka väga kaugel pole – 25km lahutab ainult :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s