Nurrdiiselmootor

Oh Tartu, mu Tartu… Leidsin end reede õhtul jälle Tartust ning kohtusin Tartu Kaubamaja ees Professoriga. Õigemini ta helistas mulle kui ma olin juba Kaubamajast möödumas ning ma jäin teda ootama.

Mina: No ma olen siin uue Kaubamaja juures. Või on see nüüd vana. No see kole maja, see, mis nagu peldik välja näeb.

Professoril oli kaval plaan viia mind esmalt kuhugi TÜ raamatukogu taga olevasse pisikesse urkasse, kus toimus pisipruulijate laat, ning seejärel suunduda Genklubisse, et kuulata veidi stonerrokki. Aprillikivi nime kandev üritus pani mind küll kivikuningas Ropka peale mõtlema, aga no mis seal’s ikka. Oli tore. Oli tore lobiseda, kuulata ja öösel enne koju minekut Illegaardis burgerit süüa. Mina seadsin end magama lastetuppa, kus narilt saab liumäge mööda alla lasta ning pehme ja karvane iluskass Toots puges mulle peagi kaissu. Oi, kuidas see kass nurrub! Nagu diiselmootor! Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Ma isegi ei pahandanud kui mind pärast umbes nelja unetundi üles aeti, sest ma magasin ju lastetoas ning varakult ärkavad lapsed tulid nii asju võtma kui ka kõval häälel putru nõudma. Ma siis lohistasin oma unise näo köögilaua äärde ja sain ka putru. Nii tore kui keegi teine sulle putru teeb. Hiljem jõin kohvi ka. Polnudki nii halb. Tea kas mulle võiks kunagi kohv päriselt meeldima hakata?

Professor ärkas tunduvalt hiljem, aga siis me muidugi tutvustasime talle Raadiohäälega oma suurepärast ideed – lapsed talle, vaba aeg meile. Meie võtsime iluskoer Peetri ning läksime kondama. Kondamise käigus sain ma Humanast 50 sendi eest ilusa taskutega seeliku. Jälle päev korda läinud. Ja õhtul sai sauna! Inimesed ikka mõistavad mind.

Tänane päev läks ka korda, sest täna sain ma nii enda kööki imeilusa punase kaltsuvaiba kui ka Franzule peesitamisvaibakese, aga kõigest neist räägin ma siis kui need minuga Prantsusmaale jõudnud on ning ma väärilist pildimaterjali pakkuda saan. Mulle meeldib kui internet vahel päriselus inimestega kokku viib.

Peaarstiga jõudsime ka lobiseda ning raamatupoes aega parajaks teha, sest muidugi olid kõik bussid välja müüdud ja mul oli seda aega, mida parajaks teha. Bussijuhiks sattus mulle aga väga jutukas ja mitmekeelne Rein, kes esmalt tutvustas bussi ja eesootava reisi detaile eesti, siis inglise ja seejärel vene keeles. Kõige lõpetuseks küsis ta, kas siin soomlasi ka on. Kusagilt kostis: “Joo!” Selle peale sõnas ta, et kui lugupeetud soomlastel küsimusi on, siis nad võivad julgelt tema poole pöörduda :) Mäherdune muljetavaldav mees. Turistid olid kindlasti hämmingus. Säherdune riik, kus isegi bussijuhid nelja keelt räägivad!

Minu jaoks on bussid aga jätkuvalt kõige kehvemad liiklusvahendid. Lugeda ma ei saa (ja polnud ka midagi lugeda, sest ma ainult luusisin seal Rahva Raamatus), sest süda läheb jubekiirelt pahaks. Täna selgus, et peale kahte tundi Angry Birdsi kipub ka iiveldus peale tulema. Võimalik, et sain tigeda linnu- või seagripi.

Homme tuleb ka põnev päev. Homme võtab üks (loodetavasti) meeldiv ja Aleksei nime kandev hambaarst mu esihambakese uuesti lahti ja uurib selle kanaleid mikroskoobi all, sest mul on jätkuvalt hambas põletik ja mu enda arst arvas, et kusagil peidab end mikroskoopiline närv, mida palja silmaga ei näe. Vot mikroskoobiga pole minu hambaid küll veel keegi uurinud. Põnevaid kogemusi igasse päeva.

3 comments

 1. reet

  Ma tänan. Et vaip nii ilusaks on tituleeritud. Ja soovin tugevat närvi hambaarsti juures … eee, see sõnamäng juhtus nüüd küll täitsa kogemata.

 2. kuidas kasvatada inimest

  Kahtlustan, et bussijuhiga nimega Rein olen isegi reisinud, oli väga tore bussijuht :) Või on selliseid meeldivaid juhte Eestis mitu (mille vastu poleks mul isiklikult mitte midagi). Kahju vaid, et Eesti sind vastiku külmaga on tervitanud, kuigi vaevalt, et me Prantsusmaa kevade vastu oleks saanud :)

  • Rohelohe

   Ma pean nentima, et Eesti ilm mind ei morjenda. Pigem ootasin ma midagi veelgi külmemat ja niiskemat, aga senini on üpriski meeldiv olnud ning nood lumehood on pigem muigama kui kiruma võtnud.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s