Tulikupud

Ärkasin hommikul veidi pärast N.-i ning sel ajal kui ta hommikusi pesuprotseduure tegi, toppisin mina end matkariietesse ning valmistasin hommikusööki. Läksime mõlemad kell 8 välja. Tema tööle, mina matkama. Meie kodust umbes pooletunnise mõõdukalt järsu jalutuskäigu kaugusel asub Fort l’Écluse ning sinna ja tagasi kõndida on selline mõnus trenn.

Ma pole kindluses sees käinud, aga selle koduleht väidab, et vahel on see isegi avatud ning vähemalt veel eelmisel aastal toimusid seal mõnusad jazzikontsedid. Lisaks viib ülemisest kindlusest (ehk see, kuhu ma tavaliselt matkan) alumisse kindlusesse via ferrata rada, mida just praegu täiendatakse, seega kohe kui rada valmis ja ilm sõbralik, tuleb rada ära proovida. Saabki ehk lõpuks Austriast ostetud varustuse kasutusele võtta.

Tulin tagasi, lasin kassi õue, sortisin ja korrastasin lõpuks oma kontorikraami ära ning läksin siis aeda luusima, et mõned fotod teha. Kohtusin seal Boheemiga, kes mulle muuhulgas ära näitas, kuhu ma soovi korral peenra teha võiks ja kust maitsetaimi saab. Lisaks sain ma teada, et too veider pisike putka aia taganurgas oli kanakuut. Ta oli eelmisel aastal paar kana võtnud, et nood tigudega võitleks ning ehkki see toimis väga hästi, oli asja negatiivseks küljeks rebased ja igapäevased kolm muna. Palju sa neid mune ikka sööd, eks.

aed01

Ma ostsin laupäeval meie aknale lillekasti ning peaks mõned veel tooma. Köögis on aknaid kaks ning kontori ühele aknale julgeks ma ehk ka kasti või potid panna. Muude akende puhul peaks tõsisemalt mõtlema, kuidas neid kinnitada, et need kellelegi pähe ei sajaks. Ma lihtsalt jumaldan neid pisikesi pojengi-kullerkupu ristsugutisi! Internet väidab, et eesti keeles on nende nimi aasia tulikas, aga ma kutsuks neid pojengkuppudeks :) Või siis tulikuppudeks. Tulikupp on tegelikult päris hea sõna… Hmm…

aed02

Aed on meil suur, eriti Prantsusmaa kohta, kus vist pigem tibatillukesi aedu leiab. Vähemalt siinkandis on mul selline mulje jäänud. Boheem on väga boheemlaslik, sest ta ei vaevu aeda viimse detailini korda tegema ning peale Majahaldja Saksamaa aeda on see mõnus vaheldus. Riisumata lehed, mõned risuhunnikud, sügisest lõikamata jäänud kuivanud lillevarred. Tasapisi seab ta aga aeda korda ning kevad aitab sellele ka muidugi kaasa.

aed05

Aias kasvavad puud on kas väga vanad või väga noored ning vahepealseid ei näigi olevat. Boheem näitas mulle ka ära, kus ta kiivit kasvatab ning kui ma küsisin, kas ta sealt vilju ka saanud on, pidi ta nentima, et veel mitte ning keegi olevat talle väitnud, et kiivi hakkab alles 80-aastasena viljuma. Tundub kuidagi kahtlane väide, pean ma nentima.

Lisatud hiljem: Hakkasin mõtlema, et äkki ta ütles hoopis 18, mitte 80. See kõlaks mõnevõrra tõenäolisemalt…

aed06

Ühe vana puu külge oli keegi istumisplatvormi ehitanud ning Franz võttis selle muidugi kohe kasutussse. Selle puu küljes ripub ka istumiseks mõeldud korvtool ning üldse on aed toolidega sopikesi täis.

aed04

Seal eemalt paistab ka meie maja. Tõsi, majaomaniku pool, sest meie kasutada on maja tänavapoolne külg. Tal on isegi rõdu, kamin, vägev suur aken ning ilus roniroosiga palistatud tagauks. Meil kõiki neid elemente kahjuks pole, aga ega meiegi kurta saa. Kui, siis vaid selle üle, et see maja kostab kohati jube hästi läbi. Meie kõrval olev ja veidi kole välja nägev maja pidi tühi olema ning Boheem oli seda ära osta tahtnud ning käed olid peaaegu et löödud kui kõrgemad jõud (seda maja omava firma peakontor) arvas, et nad müüks selle ikka korteritekaupa. Siiani müüvad. Boheem oli korra isegi kaalunud, et ostab siis korteritekaupa, aga siis oleks maja hind kahekordistunud ja ta lõi käega.

Too hall madal maja, mis sealt paistab, on see n-ö kaminamaja, mille taga on avar garaaž töötoa ja panipaigaga. Selle ees on aga söögilauaga lesimisala ning bassein.

aed03

Bassein on hetkel küll lägane ja jube, aga Boheem lubas, et ta annab endast parima, et see korda teha. Bassein pidi kusagilt lekkima ning lisaks mureneb see siit-sealt. Pildile pole jäänud aia paremas tagumises nurgas jooksev väike tehisojake, mis siis, kui bassein uuesti käiku läheb, samuti tööle pannakse. Basseini jookseb ka (pumba abil) väike juga, seega see kõik peaks väga lahe olema kui see kõik tõesti uuesti tööle hakkab.

Grillinurk on meil ka ning kui ilmad veelgi ilusamaks lähevad, tuleb õhtusöökidega õue kolima hakata. Tõsi, me peame selleks tänavalt läbi minema, aga küll me midagi välja mõtleme. Näiteks ostame suure piknikukorvi, millega sööki ja nõusid aeda ja tagasi vedada. Lisaks tuleb see grilliala ka ära kraamida, aga küllap Boheem selleni ka jõuab. Ma peaks talle tegelikult abi pakkuma (eriti basseini osas :)) ehkki ta ise mainis ühel hetkel, et ta naudib aiatööd väga ning see on tema jaoks lõõgastus. Ta töötab suurema osa ajast kodust, seega nii käibki ta vahel aias riisumas või midagi lõikamas ning läheb siis jälle kodukontorisse tagasi.

Esimesed külalised (üks mais ja teised juunis) on end ka juba n-ö ära registreerinud ning loodame siiralt, et nii bassein kui grillinurk selleks ajaks kasutusvalmid on.

6 comments

    • Rohelohe

      Ja mitte ainult aias. Vana kõuts teeb päris suuri ringkäike siin ja sõbruneb kohaliku kassikogukonnaga. Senini õnneks rahumeelselt :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s