Plopsti! Ja kork ongi väljas

Meie ahi viidi täna minema. Parandusse. Muidu on teine igati kobe ahi (vist, pole temaga midagi teha veel saanud), aga tal on veider viga küljes – kui temperatuur umbes 200 juurde jõuab, lööb terves majas korgid välja. Ahi teeb nii 3-4 korda ning siis saavutab ilmselt sobiva temperatuuri ja enam korke välja ei löö. Kummaline ja ebamugav. Täna käis meeldiv prantslane meil kodus, uuris asja lähemalt ja võttis ahju kaasa. Korteriomanik oli ka siin, sest ei mina oskaks midagi selgitada. Ma võin endast rääkida ja juhiseid anda :)

Lisaks vaatas härrasmees meie nõudepesumasinat, millel on häiriv komme loputustsüklis ülemise resti nõud lägaga katta. Küürisime N.-iga masina kõik filtrid ja pihustid puhtaks, kallasime soola täis (Eestis ei pane vist keegi nõudepesumasinasse soola, aga siin on vesi äärmiselt kare ning seega sool väga vajalik) ning ikka sama lugu. Selgus, et üks pihustitest on katki. See vahetatakse loodetavasti siis välja kui me ahju tagasi saame.

Omanik ei ole vist väga õnnelik, et ta vahetult enne korteri müüki veel nii palju asju parandama peab, aga noh, c’est la vie! Ma ostsin laupäeval endale lõpuks keraamilise koogivormi, seega jäägem huviga ahju naasemist ootama. Rabarberikooki tahaks, aga rabarberit veel ei ole. Kirsipirukat või prantslaste clafoutist võiks ka teha, aga kirsse ega mureleid pole muidugi ka veel. Kirsipuu meil samas on (või on see murel…), seega ehk on lootust.

4 comments

 1. Tikker

  Ma ükskord googeldasin nõudepesumasinat ja soola, sest endal pole kunagi olnud ja oli vaja seda teemat selgemaks teha, et klientidele teaks rääkida… Perekoolikad igatahes kirjutasid, et kindlasti peab panema soola eraldi, sest just – kare vesi. Sõnaga, pannakse Eestis ka :P Äärmiselt oluline teadmine, eks.

  • Rohelohe

   Njah, oleneb piirkonnast vist. Tallinna linnaveevärgi vesi seda küll ei vaja, aga samas mul maakodus on küll vesi karedam. Samas ei pane seal ka keegi masinasse soola :) Mingi hulk on ilmselt pesuvahendis sees ka ja kui probleeme pole, siis milleks toppida, eks? :)

 2. Nelli

  Paneme ikka Eestis ka nõudepesumasinasse soola. Eestis on joogivesi kare, me elame ju paesel pinnal ning seesama paekivi teeb karedaks ka joogivee, mis on enamasti optimaalse üldkaredusega (4-8 mg-ekv/l). Vesi üldkaredusega kuni 3,5 mg-ekv/l on pehme vesi. Vesi üldkaredusega 3,5-7 mg-ekv/l on keskmise karedusega ja vesi üldkaredusega 7-10 mg-ekv/l on kare vesi.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s