Virisemine viib sihile

Nagu ma eile vihjasin, siis minu keelekursus ei edene päris nii nagu ma sooviks. Ei, mul pole Berlitzile mingeid etteheited vaid pigem olen ma hämmastunud kui hästi nende õppemeetod töötab. Peale kaht nädalat saksa keelt ma poes saksa keeles midagi küsida küll ei julgenud. Olgu, minus on kasvanud ka võõrkeelejulgus. Ärgem alahinnakem seda.

Probleem on minu kaasõppurites. Türklasest mees ja poolakast naine, mõlemad 30+ ja mõlemad täiesti lootusetud juhtumid. Esimesel nädalal olin ma väga rahulik, sest ma teadsin, et ma olen veidi ise õppinud ning ongi normaalne, et inimesed midagi ei tea. Lõppeks on see ju algajate kursus. Teisel nädalal muutusin ma veidi närviliseks, sest hakkas ilmnema, et türklane ei tee kodutöid ja poolakal on kogu aeg mingi muu elu käimas. Tööl nad, muideks, kumbki ei käi. Õppida aga pole aega või siis väidetakse, et on õpitud, aga ise ei suuda lihtlausetki moodustada.

Kõik mu kolm õpetajat on pauside ajal mulle otsa vaadanud ja kaastundlikult ohanud. Kaks neist on minu kuuldes kirunud, et sellised lorud gruppi sattunud on.

Täna hommikul otsustasin ma, et ma kaeban ametlikult selle olukorra üle. Pool (mitte kolmandik nagu ma eile kirjutasin) kursusest on läbi ning me peaks peatükk päevas tegema, et kursuse lõpuks valmis saada. Mina suudaks, nemad kindlasti mitte. Minu soov kaevelda süvenes kui me veetsime 15-20 minutit numbreid korrates, sest mõned polnud suvatsenud endale jätkuvalt selgeks teha, kuidas näiteks number viis prantsuse keeles käib (me peaks teadma numbreid kuni miljonini). Ma ei tee nalja. Türklane kihistas oma lollakat naeru kui õpetaja talle seda kuuendat korda ütlema pidi.

Ma vihastasin, aga jäin reserveeritult viisakaks ja vaikisin. Lugesin järgmise peatüki tekste ja joonisin tundmatuid sõnu alla. Kui tund läbi sai, lasin kaasõppuritel lahkuda ning siis palusin õpetajaga audientsi. Virisesin ning ta nõustus, et olukord pole jätkusuutlik, sest minu tempos (ehk kursuse tegelikus tempos) teised õppida ei suuda/taha ning sedasi edasi jokutades ei saa me kursust tehtud. Ta jättis mu korraks üksi ning pidas oma õppekoordinaatoriga nõu, kes siis pidas direktoriga nõu, kes siis kutsus mu vestlema. Vestlesime veidi ning ta lubas mingi lahenduse leida, sest “kõik peavad rahul olema”. Muidugi peavad, muidu ei tule nad ju järgmisele kursusele :)

Rääkisin temaga tunnikese eest telefonis ning lahendus on see, et ma saan grupikursuse asemel väikese hulga eratunde, millest minu õpikiirust ja pühendumust arvestades peaks piisama, et kursus juba järgmisel nädalal edukalt lõpetada. Nüüd tuleb end lolliks targaks õppida, eksam ära teha ja siis edasi vaadata. Aprillis olen ma mõnda aega Eestis, seega mais peaks järgmine kursus juba võimalik olema. Berlitz on muidugi ses osas tobe, et neil on oma tasemed ning kuigi ma lõpetan nüüd esimese taseme, pole see A1 vaid kõigest pool sellest. Kulukas on see kool, aga nagu öeldud, näib aitavat.

2 comments

  1. Tuuli

    Ah, kui tubli! See võõrkeelejulgus on üks paganama hea asi. Mu üks esimesi saksa keele kursuseid siin oli samasugune, lisaks oli grupp lihtsalt nii suur (mingi 20 inimest vist), pooled olid sellised lohed, et tööl ei käinud, keelekooli asju ka tehtud ei saanud ja umbes õigust jäi ülegi. Ülinärvi ajas, kui tunned, et ise oled valmis juba esseed kirjutama (vigadega küll) ja mõned alles veerivad numbreid kokku. Tollal krigistasin hambaid, nüüd läheks raudselt (viisakalt) ütlema :D Tundsin ennast superkangelasena just ükspäev kui julgesin miski kalli kreemi poodi tagasi viia, saksa keeles kaebelda ja raha tagasi paluda. Võõrkeelejulgus. Vist on Kuuvähis.

    • Rohelohe

      See lohetamine on kohutavalt häiriv ning raske on mõista, miks inimesed tulevad intensiivkursusele kui nad tegelikult panustada ei soovi. See pole just odav lõbu ka… Rääkimata sellest, et see on teiste suhtes, kes tõesti õppida soovivad, kohutavalt ebaviisakas. Aga noh, kõik inimesed polegi kenad.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s