Loban mitmes keeles

Kui ma esmaspäeval valisin mõttes aias mõnusaimaid lugemisnurgakesi ja kohti, kus sileda sisalikuna päikese käes peesitada, siis täna sadas meil kõige selle peale lörtsi. Järgnevad nädal ja veidi peale on ilm ilmselt kehva. Seda ma siis sain oma hõiskega, et siin on kevad ja lilled õitsevad. Brr…

Kui kõik plaanikohaselt läheb, hakkan esmaspäeval korralikult prantsuse keelt õppima. Otsustasin siiski mitte ainult ise pusserdada vaid ikka kursusele ka minna, sest hääldust ma arvuti abil paika ei saa. Kuus nädalat ja intensiivselt. Tõsi, Berlitzi intensiivne on veidi kummaline, sest kursus on vaid neli korda nädalas ja siis ka kaks tundi korraga. Ma olen harjunud viis korda nädalas ja neli tundi korraga keelt õppima. Aga noh, see peaks sisaldama ka miskit e-õppeplatvormi ja no see on kahjuks ka ainus sobiv kursus hetkel. Ma ei taha kuu-kaks oodata enne kui mujal kursused avanevad (enamus koole ei paku intensiivkursusi).

Ausalt öeldes tahaks kellegagi saksa keelt rääkida. Naabritega ei saa, need on kusagil suusatamas ja ma pole nendega veel hullult sõbrunenud. Polegi nüüd enam kui kuu kellegagi saksa keelt rääkinud. Kirjutanud ja lugenud olen, aga rääkinud pole. Kehv värk… Tuleb lobisemiskaaslasi leida.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s