Bonjour!

Täna on minu esimene päev uues kodus. N. läks just ära tööle ning minagi pean tööle asuma, sest esmaspäevaks on mul paar tähtaega, aga las ma näpistan siit mõned minutid, et esmamuljed kirja panna.

Lend oli nagu ikka. Tallinna lennujaam oli nunnu, Varssavi oma jõle ja Genfis tuli pagasit kaua oodata. Lennujaamast väljudes meenus mulle üks asi, mis mulle prantslaste juures ei meeldi. Suurem osa neist näib suitsetavat. Ma olen suitsuvabaeluga nii ära harjunud, et lennujaama ees suitsupilve astumine ausalt öeldes ehmatas mind. Austria tuli meelde, seal võis enamikes söögikohtades suitsu teha, mis mind üllatas ja häiris.

Vurasime Šveitsist Prantsusmaale. N. üllatas mind teadaandega, et ta ei tee enam ületunde, mis tegi mind siiralt õnnelikuks, sest see Saksamaa 10-11 tundi päevas ei mõjunud ta närvikavale just väga hästi. Näib teine rõõmus ja rõõsa olevat. Très bien!

Ehh, Franz ronis just sülle :) Franz on kosunud ning näib ka rõõmsa ja rõõsana. N. on temaga paar korda arstil käinud ja söödame talle nüüd veel üht spetsiaaltoitu, mis uriinikristalle ja neerukivisid lahustab. Meie šveitslasest majanaaber (ja tulevane üürileandja, ta ostab oma eksnaiselt selle majaosa välja) olevat ka leidnud, et Franz on kassile üks ütlemata naljakas nimi. Ta on Šveitsi saksakeelsest osast pärit :) Täna-homme loodan ma tema ja tema äsja enam-vähem sisse kolinud naissõbraga kohtuda ning mõlemast saavad minu saksa keele parendajad, sest naine on sakslane. Kaks saksa keelt emakeelena rääkivat inimest kohe kõrvalkorteris. Rõõm!

Kodu osas ei oska ma veel midagi arvata. N. on avastanud siit-sealt lagunevaid elemente ja siin on veel palju asju, mida me siia ei taha (näiteks on kööki hulk nõusid maa jäetud), aga nüüd tulebki rahulikult ja süstemaatiliselt korda looma hakata.

Külalistetuba, kus ma praegu istun, sest siin on hea mugav kirjutuslaud, näeb kõige hubasem välja, sest N. tegi sisse kolides oma pesa siia (siin oli voodi). Vannituba on ka sellel toal kenam kui meie magamistoa juurde kuuluv. Asjad on kõik ühtlase ja veidi vähem ühtlase kihina igal pool laiali, sest N. pakkis asjad lahti, aga ladustas kõik need asjad lihtsalt kuhugi. Minu töö on sellest seapesast loogiline ja hubane kodu teha. Ma arvan, et ma alustan keldrist. Ei, ärge naerge. Meie Saksamaa n-ö kolikambris olevad asjad viidi keldrisse ja et ma hoidsin seal ruumis oma kingi, on suur kast mu kingadega kusagil keldris. Õues on umbes 6 kraadi sooja ja ma ei tahaks oma suurte nöörsaabastega enam käia.

Nii, paar tundi arvutitööd ja siis lähen keldrisse!

Uus elu alga!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s