Väga maru taud

Et N. plaanis esmaspäeval Prantsusmaa poole sõitma hakata, hakkasime eile vaikselt kaasa võetavaid asju kokku panema ning mina otsisin ühtlasi välja Franzu passi. Heitsin igaks juhuks pilgu passi ja vandusin veidike. Vaktsiinide tähtajad olid aprillis. Kogu selle tervisepaanika peale, mis meil Franzuga sel aastal olnud on, ei tulnud mulle kordagi meelde vaadata, millal teda jälle vaktsineerima peaks. Muidu oleks üldiselt suva, aga N. tahtis kasutada Šveitsi kiirteid ja Šveits pole teadupärast Euroopa Liidus. Muidugi võiks minna nii nagu meil läks Serbias, kus kassi olemasolu kedagi ei huvitanud, aga võib minna hoopis hullemini. Eriti kui kassil puudub kehtiv marutaudivaktsiin. Mis sellest, et tegu on toakassiga ja mis sellest, et ta tuleb Saksamaalt.

Helistasin kiirelt loomaarstile ja käisime täna hommikul sealt läbi. Ma üritasin neid veenda, et nad märgiks vaktsiini tegemise aja kuu aega varasemaks, sest Šveits nõuab, et vaktsiin oleks tehtud vähemalt 21 päeva enne riiki sisenemist (juhul kui on sisse jäänud paus ja meil ilmselgelt on). Sakslased olid paindumatud. Urisesin veidi omaette, sest see tähendab, et N. peab sõitma läbi Prantsusmaa ning ringiga ümber Jura mägede, mis tähendab, et sõit võtab tunnikese kuni kaks kauem. Miks mitte üle Jura? Seal on ilmselt juba lund ja teeolud võivad olla kehvad, sest kes kohe peale pühi siis lund roogib.

Vahepeal oli N. ilmateadet kontrollinud ning selgus, et 2. jaanuaril sajab lörtsi. N. mõtles veidi ja otsustas, et ta sõidab hoopis 1. jaanuaril. Esiteks särab siis päike ja teiseks on teed ilmselt väga tühjad.

Ma tahaks öelda, et meie hinges on elevus, aga pigem on siin närvilisus. Pikk sõit ilma teise juhi või meelelahutajata, aga koos kassiga ei ole just kõige suurepärasem lahendus, aga muud võimalust meil väga pole. Lisaks tuleb korda ajada saksamaine paberimajandus (registreerida end linnast välja ning telekamaksust ka), müüa maha diivan ning ma ei tea ikka veel, millal meie asjad Prantsusmaale saabuvad. Vähemalt pakkimispäev on paigas, seega mina lendan ilmselt 22. jaanuaril Berliinist Tallinna (oh rõõmu, Air Baltic). Pileti peaks ära ostma. Peale seda on aega mõelda, kuidas ma Tallinnast Genfi saan.

6 comments

 1. reet

  Head reisi N.-le ja eriti Franzule! Hakkasin siin uurima, kuidas neil see sõitmine välja näeb ja vihastasin, sest meie arvuti guugelmäps on kangekaelselt inglisekeelne. Jupp aega läks, enne kui ma aru sain, et Braunschweigi koha peale paigutatud Brunswick on lihtsalt guugelmäpsi omavoli. Urrrr. Kui suure ringiga ta ümber mägede sõidab, mööda kiirteed? Nood sealkandi kiirteed olid kunagi ammu kallimad kui umbes kogu ülejäänud Prantsusmaa omad kokku, aga mägede ja lume suhtes ettevaatlik olemine on muidugi alati mõistlik, mõni kitsam tee on seal päris kole (ütleb kõrgusekartja).

  • Rohelohe

   See Brunswick ajas mindki alguses väga segadusse ning ei mõista mina mitte, milleks neil seda nime selliselt väänata vaja on. Tõsi, nüüd kus minu Google automaatselt .de lõpuga on, näitab ta mulle ilusasti Braunschweigi. :)
   N. pole täpset sõiduplaani veel kokku pannud, aga ilmselt siit Freiburgi, sealt üle piiri Prantsusmaale ning Dijoni suunas, enne Dijoni keerab Lyoni poole ja sadakond kilomeetrit enne Lyoni Genfi poole. Kallid on need kiirteed küll, aga see-eest väga tühjad ning maanteerakette seal ei tunta. Nood mägiteed polegi nii kitsad (oleme seal juba korra sõitnud), aga pigem paneb muretsema just teede korrashoid. Hakka veel peale pikka sõitu ja väsinuna lumekette ratastele alla panema.
   Samas kui ma nüüd kaarti vaatan, siis ilmselt ta nii palju ajas ei kaotagi. Baselist Genfi on ka paras jupp ning tollis läinuks Franzu pärast nii ehk naa aega, seega vast pole hullu.

   • reet

    Arvata võib, et meie loogiline ja suupärane Varssavi ajab segadusse kõik poolakad, kellejaoks on ju ometi nii mõnus kirjutada Warszsa … mis iganes. :D
    Kui nüüd järele mõelda, siis olid Jura mäed vist esimesed mäed, kuhu ma väikeautos sattusin, sellepärast on mul päris hirmsad mälestused. Hiljem tuli palju hullemaid eksemplare, selleaastane kogemata satutud viis kilomeetrit Tšehhi-Saksa piiril sealhulgas. Ei ole need Jurad nii hullud jah, Sul on õigus.
    Mis asi on maanteerakett, kõlab nagu Saksa kiirteele kihutusreisile tulnud Hiina ärimees?

   • Rohelohe

    Jura pole üldsegi nii kõrge ju, ütleb vana matkahunt :) Jura on siuke nunnu. Minu jaoks vähemalt.
    Maanteerakett on kiirtee vasakus reas erakordselt kiiresti sõitev auto, mis hakkab juba kaks kilomeetrit varem tulesid vilgutama, sest sa oled tema lamborgiini või bemari jaoks liiga aeglane (no Verzeihung, me Sidrun üle 160 ei lähe).

 2. kristallkuul

  Mul on täiesti imelik küsimus. Kui suur on Saksamaal telekamaks? Näe, sai ju imelik küsimus. Ma pole sellega ise kokku puutunud, aga kuulnud olen (Soomes peaks ju ka telekad maksustatud olema) ja nii põnev oleks teada, kui suur see koormis siis on :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s