Veetlev puravikkude perekond

“/…/ ja peale selle meenus talle veel kerge heldimusega, kuidas ta lapsena oli käinud ikka koos oma emaga, proua Afraga, linnamüüride taga metsatukas seenil; prominendid, turbanid peas, nägid nimelt välja nagu veetlev puravikkude perekond.”
Vladimír Neff “Borgiate sõrmus”

Seenele tahaks.

2 comments

 1. reet

  Mina olen Berliini ringi piirkonnas – tähendab, mitte kiirtee ääres, aga seal lähedal küll – näinud massiliselt tee äärde metsaserva pargitud autosid. Olevat olnud seenelised. Äkki on teie kandis ka metsa ja mingi seeneklubi või midagi sellist, sakslaste seenelkäimise kultuur on minu arusaamist mööda midagi hoopis muud kui Eestis, kus ei tohi metsas autot teiste inimeste nägemiskaugusesse parkida? Igatahes metsas seenel käiakse Saksamaal küll.

  • Rohelohe

   Sakslastega on vist nii, et seenel käivad mingid friigid ja üldiselt tndub see idee neile kummaline. Vähemalt neile, kelle käest ma seda uurinud olen. Väidetakse, et “ehk need baierlased, aga me küll mitte!” Kohalik leht mingi tillukese artikli sel teemal isegi kirjutas, aga sealgi nenditi, et ikka jubeohtlik on, sest ega te ju seeni tunne.

   Ma ise loodan sellele, et mu vanemad viivad mu Eestis seenele ning naastes piilun ehk Harzis veidi ringi ehkki ilmselt on seente korjamine seal rangelt verboten. Tuleb ilmselt mõni vähemkäidav matkarada valida…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s