Ainult kümneks minutiks!

Täna oli õues enam kui 30 kraadi sooja ning selleks ajaks kui ma Heidbergsee äärde jõudsin (kodust ca 40 minutit rattasõitu) olin ma läbimärg. Asjale ei aidanud muidugi kohe üldse kaasa see, et ma otsustasin trikoo juba kodus selga panna, sest ma kahtlustasin, et seal ei ole riietuskabiine ja mul oli õigus. Muidugi oleks päevitusriided rattasõiduks ilmselt mõistlikumad olnud, aga et ma päevitamisega ei tegele, on mul “igaks juhuks kui ma juhuslikult tahan tunnikese rõdul selga päikese käes hoida” hetkedeks üks vana päevitusriiete ülemine osa alles. Alumist osa enam ei ole :)

Ei, ma ei karda paaniliselt nahavähki, mulle lihtsalt ei meeldi päevitada ning et ma olen heledanahaline ja -juukseline isend, kes jubekiirelt tulipunaseks läheb ja siis nahka koorib, ei tunne ma mingit vajadust end sundida ka. Nii palju kui suve jooksul peale jääb, nii palju seda päevitust tuleb. Istuda tundide ja päevade kaupa kusagil rätikul ning päevitada. Võeh, see on ju puha piinakamber!

Saabusin, leidsin tuttavad näod ning sumasin kiirelt vette. Vetikaid seal ju hulpis, aga üldiselt oli mõnus. Ei olnud isegi liiga supp vesi, mida ma muidu kahtlustanud oleks, sest tegu on väga tillukese järvega.

Kahel meie seltskonna liikmel oli kaasas kummipaat. See näib Saksamaal miski popp värk olevat, et inimesed tulevad tillukeste kummipaatidega veekogude äärde. Meie kummipaati tuli ühel hetkel laenama üks pisike tüdruk, kes rääkis veidrat saksa keelt ning kes oli kuidagi väga nõudlik oma palve esitamises. Tahtvat vaid kümneks minutiks, pere läheb kohe minema, kohe toob tagasi. Poisid siis lubasid ning möödus tunduvalt enam kui kümme minutit kui sama tüdruk meie lähedal olevatelt inimestelt lendavat taldrikut laenas ning siis meie juurde tuli, et teist paati laenata. Et mitte öelda võtma, sest tema vennad olid valmis vaat et luba küsimata paati minema lohistama. Poisid võtsid sel korral karmima hoiaku, et toodagu aga enne teine paat tagasi ja üleüldse oli teile kümme minutit lubatud. Mina aga vaatasin neid lapsi ja kuulasin nende keelt ning nojah, mustlased. Tekkis hiiliv kahtlus, et toda teist paati me enam ei näe.

Läksin paadiomaniku tüdruksõbraga kõndima, et saada järvest parem ülevaade, sest tolleks hetkeks oli n-ö meie paat järvelt kadunud. Lonkisime ja vaatasime järvele kui sattusime äkitselt FKK ala piirile. Ah et mis on FKK? Frei Körper Kultur ehk nudism. Saksamaal ääretult popp ehkki nagu me seltskonnaga nentima pidime, miks on nii, et nudismi harrastavad pigem vanemad inimesed? Keni trimmis paljaid noori mehi võiks ju ikka vaadata, aga vot 50+ vanamehed ja -prouad nagu eriti ei vaimusta. Võib-olla see ongi asja idee ning hoiab piilujaid eemal?

Ei, me ei käinud seal alal ringi ja ei jõllitanud inimesi, lihtsalt nende ala oli järveäärses võsas ja me sattusime sinna kogemata. Ausalt.

Paati me ei leidnud ja mina panin juba kokku plaani, kuidas me nabime ühe mustlaslapse kinni ja hoiame teda paadi vastu pantvangis kui paat äkitselt uuesti nähtavale ilmus. Lõpuks toodi see meile tagasi ka. Ei tasu alati rahvusstereotüüpides kinni olla, eks. Kümme minutit see ei olnud, aga vähemalt tuli paat omaniku juurde tagasi.

Ülejäänud aja veetsime grillides (mina sõin tomateid ja salatit, liha tundus liiast), lobisedes ja inglase üle naerdes. Sakslased õpetasid teda õllepudelit ilma avajata lahti tegema ja vaesekesel ei tulnud kuidagi välja. Ise veel füüsik, eks…

Järgmisele teemale hüpates. Küll on hea, et ma magamistoa rulood alla jätsin, sest see tuba on nüüd muu korteriga võrreldes tunduvalt jahedam. Ma ei lasknud täna isegi kassil rõdul passida, sest seal on liiga palav ja vedelikupuudus (kassidele ei tule kunagi meelde piisavalt juua) võib ta neerudele järjekordse hoobi anda. Näib, et oli hea idee, sest ta sööb täna isukamalt kui eile ning minu esmaspäevane paanika, et Franz jälle ei söö on asendunud arusaamaga, et on palav ja isegi ei taha süüa, seega miks temagi peaks tahtma.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s