Luuletajata kontsert

Sain just ühe tuttava käest tagasi keelekorrektuuri läbinud motivatsioonikirja ja võttis ohkama. Ei, tegelikult polnud üldse halvasti. Puhtaid grammatikavigu oli ainult kaks ning mõlemad olid tegelikult samad (seit tahab dativ käänet!). Suurim aur oli läinud minu mõtete elegantsemale väljendamisele ja kohati kummaliste väljendite parandamisele (sõnad ei tähenda igas kontekstis alati seda, mida sa arvad, et nad tähendavad). Pool kirja oli tulipunane…

Tegelikult võiks täitsa rahul olla ja uskuda, et CVsse blufina kirja pandud B2 tuleb ära küll. Heal päeval. Nüüd tuleb saksa keeles ilusasti kirjutama õppida ja sõnade nüansse tudeerida.

Oxfamis sain ka eile töökaaslaste käest kiita, et küll ma ikka räägin hästi. Mul tekib sellistes olukordades alati paranoia, et ma tegelikult räägin kohutavalt halvasti, aga inimesed soovivad mind motiveerida või kiita (või mõnitada) ja nii nad siis patsutavadki tunnustavalt õlale. Ise kihistavad selja taga naerda, et vahi lolli, jäigi uskuma!

Tegelikult peaks ma kultuurimajale ühe teksti ära kirjutama, rahvusvahelise kooli bukletiideed kirja panema, Memrise’i umbes 300 sõna ära kordama ja 50 lehekülge saksakeelsest raamatust läbi lugema (Klaus Modick “Konzert ohne Dichter”, raamatuklubi jaoks, väga hea raamat ehkki minu jaoks nõksa raske). Kell  on juba neli, kõike ma täna küll ei jõua. Ja e-kirju on ka terve pinu vastamata. Õõõh, ma pean endale bürootunni tekitama, et ma süsteemselt oma korrespondentsi ja kokku kuhjatud töödega tegeleks. Rutiini vaja!

Konzert ohne Dichter tähendb eesti keeles “luuletajata kontsert”. Juhuks kui kellelgil segadus tekkis, miks tekstil säherdune pealkiri on.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s