Kaks mõttetera

 1. Ostunimekiri on väga kasulik asi, aga ainult siis kui sa seda koju ei unusta.
 2. Jõulujärgsete päevadel on toidupoes väga kasulik käia, sest kõik jõulušokolaad on -50%.

5 comments

 1. dresdenhousewife

  Mulle anti homseks lastevaba linnaluba (jei!). mõtlen, kas peaks järgmiseks detsembriks varusid hakkama ostma. Noh, sest ega siis ei anta jõulušoksi (ega muid jõulukingimaterjale) -50%… Tuleb säilivusaega vaadata. Keldris ruumi on.

  • Rohelohe

   Säilivusajaga tekib ilmselt probleeme… Muid asju saab aga küll ette osta. Näiteks kinkekotte müüdi Realis -50%ga ja mingeid dekoratsioone ka. Mina ostsin endale 4 euroga ilusa põtradega põlle, mul vahet pole, et see veidi jõulune on, tuletabki kauget põhjamaist kodu paremini meelde :)

 2. Kati

  Üldiselt ma ei poolda ameerikalikke pühasid (jõul või lihavõtted, ühed pühad kõik) kuna nad on kõik eranditult kommertslikeks tehtud, isegi nende iseseisvuspäev. Keegi väljamaine blogija ükskord mainis, et osadel ameeriklastel käibki ajaarvestus pühade kaupa, a’la pärast lihavõtteid kuid enne maipüha, ja siis tuleb iseseisvuspäev jne., koos vastavate kaunistustega ikka :)
  AGA: mis mulle väga istub, on nende komme osta (vajalikke!) asju pärast pühi soodustusega. Sest tõesti, milleks maksta asja eest 100$ kui sa võid maksta 35$, lihtsalt ühel päeval on tegu jõulude-eelse müügiga, teisel olid jõulud 2 päeva tagasi?
  Ma tahaks mõelda, et ma pole väga suur ostuhull, aga ma täiendan enda garderoobi (ja kingasahtlit ning elektroonikat…) pigem pärast-pühi-uue-aasta soodukatega, kus ma tõesti maksan kohati sama asja 50% vähem. Tõsi – kui tegu on asjaga, mille ma kindlasti pean saama ning ei saa leppida asjaoluga, et minu suurus või värv või spetsifikatsioon on soodusajaks lõppenud, siis ostan ma selle kohe, aga üldiselt pole tegu äkkostudega :)
  Toiduasjadest rääkides: avastasin, et olin eelmine aasta detsembri lõpus ostnud natukene suurema koguse mingit puuviljamahla (kuigi peal oli kirjas alkoholivaba glögi), sest jube hea oli ning kartsin, et see aasta enam müügile ei tule. Joke’s on me: esiteks – oli müügil küll! ja teiseks – see isegi ei meeldinud mulle enam nii väga. Aga õnneks oli mul seda ka alles vaid üks pudel :)

  • Rohelohe

   Nende pühadega kipub kahjuks jah nii olema, et see pühadus ja mõnusus kaob väga paljudel kitši ja stressi sisse ära. Mina näiteks pühadestressi ei mõista, nagu ma ei mõista ka vajadust ülemäära kaunistada ja kõiki inimesi, keda eales kohatud, mingi kingiga kostitada.

  • Rohelohe

   Nähh, klikkisin “vasta” enne kui vastuse lõpuni kirjutanud olin. Ühesõnaga, mulle pühad meeldivad, see meeleolu ja jõulude ajal linna üles riputatud tuled, aga samas kõik need üledekoreeritud eramud võiks olemata olla. Less is more, nagu stiiliikoonid ütlevad…
   Soodukad on muidugi meeldivad ehkki minu meelest lähevad need USAs ka üle piiri. Kõik need mustad reeded ja esimesed jõulupühad. Juba see mõte, et kingitusi tehakse nii, et ostutšekk pannakse kotti juhuks kui kingisaaja soovib asja ringi vahetada, tundub mulle ogar. Soodukad suunavad inimesi ka ületarbimisele, sest oh kus odavalt saab. Kas mul on seda šokolaadi vaja, mis ma kokku roobitsesin (olgu, ei ostnud üldse mitte nii palju)? Tegelikult ei.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s