Loorberipärg ja pannkoogid

Õpetaja selgitab tunnis teistele, mis asi on loorber ning äkitselt teen ma “Ahhaa!” ja asun kiirelt vihikusse kirjutama. Õpetaja vaatab mulle küsiva pilguga otsa. Mina: “Mulle tuli just meelde, et ma peaks loorberit ostma.”

Muide, sakslased kasutavad e-lugeri jaoks nimetust Kindle, sest a) Amazon on massiivsete kampaaniatega tekitanud nii tugeva seose ja b) alternatiiv oleks öelda “e-raamatute lugemiseks mõeldud elektroonikavahend”.

Õpetaja oli mõnevõrra hämmingus kui ma talle sõnausest rääkisin, aga noh, väiksemas riigis ja väiksemas keeleruumis on selline tegevus võimalik. Saksa keelega läheks veidi raskeks. See on kohati päris jõle, kui palju nad anglitsisme või lihtsalt inglisekeelseid sõnu kasutavad. Oleks Saksamaal sõnaus, ma saadaks kohe teele mõtte, et “Smartphone” võiks hoopiski “Klughandy” või “Schlauhandy” olla. Ma olen seda mõtet proovinud siin mõnele inimesele maha müüa, aga nad ei ole vedu võtnud. Tõele au andes on “Handy” ka üpriski nõme sõna :)

Täna õppisime ära Partizip I ja Partizip II ning ma oskan nüüd öelda selliseid põnevusi nagu “jooksev mees” või “loetud raamat”.

Viimane keeleõppemõte tuleb aga hoopiski vene keele kursuselt. Ma nimelt alustasin umbes nädala eest Duolingos vene keele kursusega, sest mulle ilmselgelt tundus, et mu pea pole veel piisavalt segi. Üritan vene keeles trükkida ja avastan järjest enam kui kohutavalt palju ma ära unustanud olen. Võeh. Ega see kursus muidugi hellita ka, nimisõnade hulka näib olevat nagu nimme valitud just nood, mis lõppevad pehmendusmärgiga, seega ma kas a) ei oska sugu arvata või b) jätan märgi lisamata ja vastus on vale. Блин!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s