Kirjuvõitu loomaaed

Vahet pole kui palju mandariine sa poest tood, ikka saavad nad hiljemalt kolmandaks päevaks otsa. Järjekordne uudisaegne vanasõna.

Kirjutasin Lustlikule Daamile e-kirja (saksa keeles) ning taipasin, et mul on kogunenud terve hulk fotosid ja nendega seotud lugusid, mida ma pole jõudnud siin ikka veel jagada. Tuleb end kohe parandama hakata!

Kõndisime kord ühel ilusal nädalavahetusel mööda linna ning ma luban, et ma teen lähipäevil ka ühe majade postituse ning räägin linna välimusest, praegu aga mõned nopped.

armas-mutant

Loomakliiniku mutandiga logo.

j2nku

Üldse mitte mutandiga sarnanev jänku. Noid on siin kõikjal ning mõned pargid on jäneseurge nii tihedalt täis, nagu nad oleks Joosep Tootsi nõu kuulda võtnud.

jeeeee

Loodusmuuseumi ees seisab selline paarike. Tegelikult seisab seal üks suurem isend veel, aga mulle meeldib tolle tagaplaanil oleva eluka näoilme.

ginko

Kesklinnas, kohe Deutsches Haus nime kandva vana hotelli ees, kasvab ilus ginko puu. Ginkod olevat siin üpriski tavapärased ning kui neil lehed kollaseks lähevad, näeb see erakordselt ilus välja.

automaat

Saksamaa on minu jaoks esimene riik, kus ma tänaval kondoomi- ja sekslelude automaate näen. Klubides, baarides ja lennujaamades olen ma noid masinaid ennegi kohanud, aga tänaval näen ma neid esimest korda. Kui kondoomide piinlikkusevaba kättesaamist ma igati toetan, siis vajadus müüa automaadist noid vasakule jäävaid vidinaid, tundub mulle veidike veider. Ei näi just tarvetena, mille puudumine inimese tervist ohustada võiks, samas kui suguhaigused ja soovimatud rasedused seda siiski teevad. Kui inimesel on soov oma voodielu vürtsitada, võiks tal olla piisavalt julgust vastavasse poodi minna. Või oskust asju netist tellida.

2 comments

 1. Kati

  Minu arust on väga vahva, et linnades on alles veel nö. elu, ehk siis elusloomi – jäneseid, oravaid jne. Ma tean, et vähemalt Helsingis pidavat ka linnaparkides jänesed elama – mul on kahju, et Eestis nii pole, see teeks linnaelu palju rõõmsamaks. Oravaid olen ka Tallinnas vaid Nõmmel kohanud…

  Ginko puu tundub ka ilusavõitu isend, sõber Google näitas pilti – no küll on omavõitu lehed! Proovisin küll aru saada, kas selline taim ka Eestis ära elaks, aga ei õnnestunud aru saada. Kuid Saksamaal ta ju elab, siis ehk elaks siingi (mul pole küll oma aeda, aga selline oleks aias ilus küll :))

  • Rohelohe

   Loomad on vahvad küll ehkki nagu ma soomlastelt kuulnud olen, pole nad jänkude üle ilmtingimata väga rõõmsad, sest nad paljunevad kiirelt (vaenlasi pole) ja kipuvad haljastust hävitama.
   Ginko on elav fossiil, puu otse dinosauruste ajast ja lehed on tõesti ägedad :) Eestis peaks kusagil pargis vähemalt üks isend kasvama, seega teoreeriliselt võiks see aias ellu jääda küll.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s