Böögg

Täna lugesime oma õpikust väga lustlikku teksti Zürichis aset leidvast festivalist nimega Sechseläuten või nagu sealsed kohalikud ütlevad: Sächsilüüte.

Tegemist on umbes sada aastat kestnud traditsiooniga, mille keskmes on talve rituaalne lõpetamine ja suveilma ennustamine. Iga aprillikuu kolmandal esmaspäeval kogunetakse suurele platsile, kus süüdatakse lõke, mille kohal kõrgub Böögg. Böögg on tehislumememm, mille juured ulatuvad mingi kollikeseni, kes väidetavalt karnevali ajal lapsi hirmutab. Muide, Saksamaal ei hüüta karnevalidel “Lei, Lei!” vaid midagi muud. See midagi muud ei jäänud mulle meelde, õpetaja mainis küll, aga egas mulle kõik ka meelde jää.

Böögg on aga ilus nimi. Panen selle kindlasti oma esiklapsele. Või järgmisele kassile. Böögg.

Šveitslaste saksa keel (õigem oleks küll öelda keeled, sest neil on mitu erinevat murrakut) ajab aga isegi sakslastel aju krussi ning mulle meenutab see kõla poolest rootsi keelt. Väikese näite leiate siit. Ma hea meelega paneks selle video siia kuvama, aga uus WordPressi sisuhaldur ei lase mul mingil põhjusel seda enam teha. Hjälp!

Lõpetuseks ka väike asjasse mitte puutuv infokild. Täna avatakse Braunschweigi jõuluturg. Pidavat selle kandi ägedaim olema, mida isegi Rootsist kaema tullakse. Ma olen sealt iga päev rattaga läbi sõitnud ning näeb kenake välja küll, aga eks kõige ilusama ja parema ülevaate saab sellest siis kui kioskid lahti ja melu käib. Tuleb mõnel õhtul pilti tegema hiilida.

 

2 comments

  1. dresdenhousewife

    Neid jõuluturupilte jään huviga ootama! Meil siin iga aasta kaagutatakse, et küll Dresdenis on ikka maailma kõige ilusam ja vanem ja ilusam jõluturg. Ma ei oska vastu ka vaielda (ja ega ei tahagi), aga päris ära ka pole võlutud. Näiteks vangutan ma iga kord pead ja mõtlen, et “a kus muusika on?”. Sest melu meluks, aga mis jõulumeeleolu saab tekkida ilma jõulumuusikata? Kas jõuluturul ei peaks nonstop aisakellad käima?
    Kuidas teil on? Kas on muusika ka? Ja kas kogu aeg või ainult siis kui keegi esineb? Ja millised on kohalike kioskide müügihitid? Ja mitut erinevat sorti glühweini pakutakse? :D Ühesõnaga, palun tellimuslugu!

    • Rohelohe

      Võtan arvesse, jälgin turgu ja teen ühel hetkel ülevaate. Mis müügihitid Dresdenis on ja mitut sorti hõõgveini saab? Ma ise pakun, et söögiga läheb nii nagu Magnifesti ajal, et on igasuguseid põnevusi (ja noh, vorstikesi ka, Saksamaa ikkagi).

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s