Urbaniseerunud korilane

Käisin rattaga sõitmas, sest esiteks on see tore tegevus, teiseks on väljas ilus sügisilm ning kolmandaks aitab see mul jätkata linnaõpinguid ehk panna erinevad asukohad enda peas olevale kaardile õigesse kohta. Täitsa juba tuleb, tunnen Braunschweigi kindlasti paremini kui näiteks Õismäed, kus ainukesed teada olevad kohad on Loomaaed ja Vabaõhumuuseum. Pange mind Õismäel kuhugile sellisesse kohta, kus kumbki ei paista ning ma hukkun seal. Või noh, ilmselt läheks ma trolli peale ja sõidaks ilusasti kesklinna. Ärgem nüüd üledramatiseerigem.

Alguses sõitisin veidi põldude ja karjakoplite vahel. Nägin loodust kahe (ilmselt) hiireviu ja mõne (ilmselt) faasani näol. Kas nood faasanid olid metsikumat sorti või kuulusid lähedal rohtu söövatele hobustele, ei oska ma kahjuks kommenteerida. Liiatigi vudisid need linnud imekärmelt pika rohu sisse, seega ma ei saanud neid väga pikalt vaadelda. Mitte et see väga aidanud oleks, ma pole ornitoloogias märkimisväärselt tugev.

Suure tiiruga jõudsin rongijaama, kus minu suureks pettumuseks ei olnudki oktoobrikuist National Geographicut, toda inglisekeelset. Küll aga oli hulganisti muud kraami. Oh jõuaks juba kätte see hetk kui ma suudaks näiteks Der Spiegelit lugeda, see tundub mulle erakordselt hea ajakirjana.

Mis te arvate, mis oli erinevate taoliste ajakirjade esikaanel? Pagulased? Oh ei. Ikka Volkswagen! Der Spiegel oli kohe eriti traagiline:

derspiegel

Ka üks teine oli kujundanud oma esikaane kui klassikalise Volkswageni reklaami – suur logo ja all tavapärase fondiga kiri, kus “Das Auto” asemel “Der Lügner” (e.k. valetaja).

Et ma juba seal kandis oli, kasutasin juhust ja tiirutasin rattaga lähedal asuvas pargikeses, kus nägin hulganisti jäneseurge (null jänkut seekord), korjasin kastaneid ning vaatlesin viite oravat. Viis oravat ühes pisikeses pargis, see teeb Kadrioru pargile umbes nelja oravaga ära. Vihje, Kadrioru pargis on kõige suurem šanss oravat näha Jaapani aia lähedal kui Jaapani aiale läheneda Kadrioru lossi poolt.

Lisaks märkasin ma pargis kasvavate põõsaste hulgas vist ebaküdooniat. Tõele au andes on neid põõsaid igal pool tänavahaljastuses. Minus pesitsev väike idaeurooplasest korilane läks mõõdukalt ärevile. Mõtleks, selline hunnik ebaküdooniaid ja kedagi ei huvita. No mida! Tea kas peaks öö varjus parki minema ja viljad ära korjama… Nähtud pildist vaimustatuna otsustasin sõita Westpargi ja Lehndorfi vahelisele rohelale, kus ma kunagi kreekapähkipuid nägin. Tahtsin puhtalt põnevusest näha, kas need pähklid on sisult ka sama head kui Bulgaaria omad. Lörri läks mu plaan, keegi kiirem oli ette jõudnud ja pähklid ära korjanud ning mina pidin leppima vaid veel ühe orava imetlemisega. Tagumistel naabritel on suur kreekapähkipuu, läheks raksu?

Reisikirja jätk tuleb ka. Ilmselt täna ja see on ilmselt eelviimane osa.

6 comments

 1. Korilane herilane

  Mina oma välismaal nö.metsas (ehk eesti päraselt pargis) nägin suurel hulgal männiriisikaid ja ka ei suutnud ennast taltsuda ja korjasin nagu hull, ma pärast ka enam ei mäletanud mis juhtus, mingi blackout tekkis vist. Läksin koju oma koormaga, kupatasin, tegin sousti ja mu välismaalasest mees kartis et kindlasti suren kohe-kohe seenemürgitusse sest söödavad seened on ainult supermarketis;-) Nüüd on harjunud mu käitumisega kui sügisel “metsa” läheme:-) Kuid ise ikka ei julge mu “seeni” süüa.

  • rohelohe

   Mmmm, männiriisikad. Uhh, kuidas tahaks metsaseeni süüa! Trehvasin ühel üritusel leedukaga ning me jäime mingil põhjusel seentest rääkima ja unistasime siis koos heldinult sirmikutest, mis tekitas ümbritsevates inimestes suurt segadust. Et mis mõttes nagu korjad metsast seeni ja sööd neid? Rumalad inimeseloomad ju ei teagi, et šampinjon on see kõige maitsetum seen…
   Aga jah, kui ma Lustlikule Daamile pilvikutest rääkisin, oli ta ka veidi segaduses, et kuidas nüüd nii, et korjate põhimõtteliselt mürgiseid seeni ning prepareerite ja sööte neid.

 2. Korilane herilane

  No tead, toon veel parema näite, vaatasime Discovery pealt neid ellujäämise spetsialiste, kes tooreid (kes teab mis jubedusi) ja muid nälkjaid manustasid, et ellujääda, eks ole..kui ma nä
  gin et tallab ilusat puravikku näiteks ja istub mustikate peal ja kevadel otsib meeleheitlikult vett kaskede keskel?? Puuri auk kasepuusse, ütleks ma..prae paar puravikku ja söö mustikaid peale..jäta need nälkjad (tead ise kuhu).

  • rohelohe

   :D Tõsi, ehkki puravikus on ilmselt proteiini vähem kui nälkjas, aga no kes see ikka tahab vaadata, kuidas Bear Grylls puravikku praeb ja kasemahla joob, ikka nälkjaid ja uriini! See tegelane on uskumatu ja mitte heas mõttes…. Soovitan Ray Mearsi, ta ikka teab, mida looduses teha, mitte ei kuku ogarusi leiutama. Temaga läheks iga kell luurele ;)

 3. Kati

  Isegi olen välismaalastega metsas olles mustikaid otse suhu pannud, saateks suured silmad ja küsimärgid :D Minu vastuse peale, et tavaliselt korjan ma koju terve sügavkülmatäie neid marju, et siis kooki-muffinisse-smuutisse panna, küsiti vastu, et 1) kas see pole must? 2) kuidas ma pisikuid ja haigusi ei karda? 3) äkki on mõni loom oma kehavedelikud just minu marja peale vabastanud, mis siis?
  Mina vist kehitasin tookord õlgu ja nentisin, et seni pole midagi juhtunud ja värske vitamiin on parem kui purgist :D

  • rohelohe

   Ohjah. Mu emal oli kunagi väliseestlasest ülemus, kes põhimõtteliselt kunagi ei söönud puult kukkunud õunu, sest “mulla peal on pisikud”. Ainult otse puult korjatud õun oli söödav.
   See pisikute kartus on mõneti koomiline, aga no samas meie harjumused on näiteks keskmisele indialasele ilmselt ka mõistetamatud. Siit ka põhjus, miks eksootikasse reisides inimestel kõhud korrast ära on – liiga steriilselt elame!
   Ja nüüd ma tahaks mustikamuffinit…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s