Milline lõhn!

Enne reisile minekut ostsin poest miskit põnevat – verivorst purgis. Põhimõtteliselt verivorstipasteet. N. võdistas õudusest õlgu, aga ega ma eeldanudki, et ta seda prooovida võiks. Tegin endale eile lõunaks paar võileiba ning istusin diivanile neid sööma. Näib, et Franzul verivorstide osas eelarvamusi ei ole, sest poleks ma ühe käega pidevalt kassi tõrjunud, et teise käe abil võileivad kiiresti ära süüa, oleks ma oma lõunasöögist ilma olnud. Sama kordus täna ning võileivataldriku lakkus Franzu kare keel samuti kiiresti puhtaks. Mitte et sinna midagi väga pudenenud oleks, aga kes siis optimisti takistama hakkab.

Mõned päevad tagasi kurtis N., et tal on magamisega raskusi ning ma poolenisti naljatades soovitasin tal palderjanitilku võtta. N. võttis mul sõnasabast kinni ning tegi endale tinktuuri abil väikese joogi. Lonksas selle alla, tuli tagasi voodisse ning sõnas: “Ma loodan, et Franzul mingeid rumalaid mõtteid pähe ei tule.”. Franz tuli mõned minutid hiljem voodisse ja pistis oma pea põhimõtteliselt N.-i suhu.

Et ma kassidest rääkima hakkasin, siis olgu ka üks sööki mitte puudutav killuke räägitud. Majahaldjas käis mul täna külas, et radikaid kütteperioodi saabumise puhul veidi timmida ning jäime kassidest lobisema. Ta arvas, et Franzule kuluks mängukaaslane ära. Ma arvasin, et kahe kassiga oleks elu tore küll, aga puhkusele on väga keeruline minna. Kuidagi jõudis jutt selleni, et äkki peaks laskma Pepsil-Franzul oma erimeelsused ühe korraliku kaklusega ära lahendama ning ehk suudavad nad siis koos eksisteerida. Majahaldjas pakkus välja, endal kelmikas sädelus silmis, et äkki paneme kassid keldrisse kinni, las kaklevad siis. Loomaarsti kutsume ka igaks juhuks kohale. Ei, me ei hakka kasside võitlusklubi korraldama. Või mine sa tea, võitlusklubi esimene reegel on, et võitlusklubist ei räägita ;)

Muide, Pepsi pidavat iga kord kui ta terrassi kaudu majast väljub esimese pilgu meie akende poole heitma, et näha, kas Franz on seal.

6 comments

 1. Kati

  Nii armas :) Meie kiisu pole inimtoidust huvitatud, veelgi enam – härrale sobib vaid ühte tüüpi kuiv krõbin, isegi veterinaaride poolt heaks kiidetud konservid jne ei sobi.
  Kas Franz magab öösiti teie juures või kusagil mujal või jalutab üldse korteris ringi?

  • rohelohe

   Mõni kass on jah selline, kes sööb vaid enda kindlat toitu. Mu eelmine kiisu huvitus lisaks oma söögile vaid ülivärskest lihast-kalast ning ühest kindlast suitsusingist. N.-i kunagine kass sõi oliive.

   Franz magab mitte meie juures vaid meie peal :D See viis kilo kassiilu võib vahel päris raske olla kui ta otsustab end su peale siruli visata. Võid ta ju maha lükata, aga ta tuleb kohe tagasi.

 2. reet

  Mulle meeldib väga, kui kass minu peal magab. Mõnikord juhtub ka nii, et kass valgub minu ja Mehe vahele ja siis me magame ettevaatlikult ümber kassi. Kahjuks ei maga meie kolm kassi kõik korraga voodis, parimal juhul on kaisus kaks kassi. Palderjani pole me küll kunagi sisse võtnud, nii et ei tea, kuhu nad siis magama läheksid.

  • rohelohe

   Ei, soe kass on väga tore, aga mul on juhtumisi veidi problemaatiline selg ning kui kass juhtub vale koha peal magama, võib minu öö või hommik natuke ebameeldivaks kujuneda. Ma eelistan kui ta end põlveõndlasse kerra tõmbab :)

 3. Kati

  Vähemalt magab ta teil :D Mõnikord otsustab meie loom, et magamine on nõrkadele ja katsetab kõrgus- ning kaugushüppeid meie peal just siis kui meie magame. See viis-kuus kassiilu on magades väga armas, aga üsna hävitava iseloomuga, kui see koostöös gravitatsiooniga sinu kõhule maandub :D

  • rohelohe

   Ui, selliseid asju Franz jah õnneks ei tee. Tema häiriv omadus on uutes kohtades ja situatsioonides öösiti nädalake-kaks kräunuda.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s