Mina minema ballistiliste

Ma ei mäleta enam, kes see oli, kes kirjutas möödunud kuul arvamusartikli eesti keele püsima jäämisest ning nentis, et suurim oht on tegelikult see, et tehnika ei räägi eesti keelt. Kõik muu on köömes, aga kui GPS ütleb: “Kakssada meeter parem keerama,” siis too tapab keele.

Mõneti oli tal kindlasti õigus, aga mina näiteks oma suures rumaluses lasin oma arvuti eestikeelsena üles seada ning ehkki üldiselt on see tore, ägan ma iga kord, kui mul midagi kohendada vaja on, sest откуда я знаю, kuidas miski võimalus, mida ma olen üldiselt harjunud inglise keeles valima, eesti keeles on. Tõlked ajavad kohati ahastusse. Paigaldusviisard ja muud loomad.

Tegelikult tahtsin ma aga jagada üht humoorikat kildu Google Translate’ist, mida ma arvutiga õppides ja ringi luusides ikka vahel kasutan, et end kontrollida. Ideaalne vahend ta pole, aga veidi kiirem ikka kui suurt sõnaraamatut lehitseda (ma võiks muidugi sõnaraamatuga kaasa tulnud programmi arvutisse installeerida, aga ma olen veidi laisk). Ei tule vist suure üllatusena, et kui asi puudutab eesti keelt, on Google Translate täiesti hädas. Ega see saksa-inglise ka just korralik ole, aga enamasti saab midagi mõistetavat sealt ikkagi kätte.

Memrise, mu keeleõppekeskkond, õpetab mulle sõna “ausrasten“, mida inglisekeelsena kui “to go off the deep end” tõlgitakse. Enam-vähem ma mõistan, mida selle all mõeldakse, aga otsustasin huvi pärast vaadata, mida Google pakub ning mida ta eesti keeles selle sõna kohta arvab. Inglise keeles tuli vasteks “go ballistic” ning eesti keeles “minna ballistiliste”. Ma olen mõnel korral Google’i tõlget parandanud (soovitan teilgi teha, sest kasutajate soovituste kaudu see keskkond paraneb), aga siin ma viskan käpad püsti ja naeran.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s