Eesti pole Hispaania

Käisin postkontoris pakki saatmas. Eestisse. Postitöötaja vaatas kastile kirjutatud aadressi ja küsis: “Spanien?” Mina kogelesin täielikus hämmelduses vastu, et ei, Eesti ikka, Põhja-Euroopa (kes oma saba ikka kergitab kui mitte koer ise ;)). Palus mul selle peale ära täita pakilipiku ning ka tollile mõeldud osa, mille peale mina veelgi suuremas hämmingus küsisin, et vabandage, milleks, see läheb ju Euroopa Liitu. Väideti mulle vastu, et see on juhuks kui pakk ära kaob. Soh.

Mõõdukas paanika kerkis minus siis, kui postitöötaja kolleegilt uuris, et kas ta on ikka kõik andmed õigesti sisestanud ning teadjam kolleeg selle peale pead raputas ning parandama asus.

Järgmine kord ma lihtsalt kirjutan Estonia ja mitte Estland kui nad oma enda keeles kirjutatud riiginimedest aru ei saa. Ma hästi ei kujuta ette, et ma läheks Tallinnas postkontorisse, et saata pakki Horvaatiasse ning keegi selle peale küsiks, et saadame siis Portugali, jah?

4 comments

 1. Kati

  Selle peale tuleb mulle meelde seik, kus üritasin reisilt koju postkaarti saata (umbes nii nagu Naksitrallides, eksole) ja sammusin pealinnas postkontorisse. Seal, postkaart ostetud ja täidetuna näpus, üritasin postitädile armutult oma inglise ja väga vigase vene keelega (sest tol ajal nad väga inglise keelt ei praktiseerinud, mine tea, äkki on endiselt nii) seletada, et tahan saata postkaarti Eestisse – Eestisse ja mitte kusagile Armeenia kolkakülla. Imepärasel kombel polnud seal postkontoris isegi mitte suurt maakaarti, kus ma oleksin siis saanud näidata kus Eesti asub, sest summa, mis minult sisse kasseeriti (väga vähe Armeenia raha, pakun et 150 kohalikku) oli ikka liiga väike, et sellega rahvusvahelist postkaarti saaks saata.
  Arvata võib, et ootan seda postkaarti tänase päevani :D
  Tookord mõtlesin, et Eesti passis võiks olla alguses lisaleht, kus on peal Euroopa kaart ja seal Eesti, suurelt ja punaselt :)

  • rohelohe

   Ohjah. Seal postkontoris polnud ka maakaarti, aga daamed oleks võinud oma andmebaasi või Google’isse riigi sisse toksida.
   Muide, mulle saatis kord üks USA sõber kirja, mis muud kui ei saabunud ega saabunud. Lõpuks jõudis kohale märkega “Missent to Sri Lanka”. Sri Lanka ja Eesti, need ju praktiliselt kõrvuti ja nimed ka nii sarnased, kes neil vahet teeb!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s