Kaks paksu kassi

Franz on igavene saadanas. Sain neljapäeval Majahaldjaga maja ees kokku ning kurtsin talle, et kass on nii pagana rahutu ja tahab õue. Eks muidugi minu saabumisel mingi efekt oli, sest esimene öö oli veidi lärmakas ning pidime kassikest veidi palderjaniga rahustama (enda une huvides). Franzule muide ei meeldi enam palderjan, see mõjub talle loomulikult ikka, aga kui ta seda tinktuuripudelit näeb, paneb jooksu. Mullegi tegelikult ei meeldi talle seda anda, aga no mis sa hädaga teed.

Majahaldjas on aga erakordselt empaatiline inimene ning sõnas, et teeme siis õues käimisega proovi.  Tema läheb mõne tunni pärast asju ajama ning paneb Pepsi selleks ajaks tuppa kinni. Las Franz siis uudistab veidi. Lasin kassi akna kaudu õue ning esimese tunni jooksul Franz aia väljapääsu ei avastanud, mis teda muideks veidi närvi ajas, sest ta tahtis kaugemale minna. Ma mõtlesin, et aitab kah, ning tirisin susiseva kassi tagasi tuppa. Kui N. koju jõudis, korraldas Franz täieliku triangli, mille peale veenis N. mu ära, et laseme kassi veel korra õue. Sedapuhku õnnestus tal kuidagi aiast välja pääseda ning kadunud ta oligi. Endal kõht tühi, aga kutsumise või söögiga krõbistamise peale välja ei ilmu. Mina olin küllaltki murelik kuniks lõpuks kuulsime kasside kakluskisa. Jooksime õue ning Majahaldjas oli seal Pepsit püüdmas, meie kass olevat naabrite aias. Kuniks me sinna jõudsime, oli Franz juba meie aeda tagasi hiilinud ja kössitas elupuu all. Tema protestidest hoolimata vedasime ta tuppa.

Järgnev öö oli kohutav, Franz lihtsalt ei jäänud vait ning mina eriti magada ei saanud. Võtsin koheselt vastu otsuse, et Franz püsib edaspidi toas, ei lähe rihmaga ega rihmata enam õue, sest ilmselgelt teeb see ta veel närvilisemaks ja nõudlikumaks. Ma ei saaks teda pidevalt õue lasta kui ta tahab ning mõnetunnised käigud on liiga lühikesed.

Päeval kass suuresti magas, öö oli ju kräunudes möödunud.

franz-h2beneb

Tavaliselt Franz sellises poosis ei maga, võib-olla tal oli oma öise käitumise pärast häbi ja sellest siis käpaga kaetud silmad.

Tänaseks on ööd rahulikuks muutunud (enam-vähem) ning Franz on voodisse magama kolinud, kuid päval ta siiski undab ning käib aknalaudadel õue vahtimas. Eriti põnev on siis kui Pepsit näha on. Näiteks reedel jahtis Pepsi aias hiirt ning ühel hetkel lasi ta saagil põõsasse putkata, seega paistis kassist vaid tema suur ahter.

pepsi-p66sas

Franzu too ahter või pigem ahtri küljes olev loom ilmselgelt huvitas.

franz-aknal

Pean siiski nentima, et Franz on Bulgaarias veidi paksuks läinud, aga peale N.-i ema lahkumist on kass oma dieedil püsinud ja küllap ta peagi normaalkaalu tagasi jõuab. No mis sa teed kui inimesed ei usu, et 50 grammi sööki on piisav ning kassile ei pea konserve ja liha iga päev juurde andma. Või et iga kräunatuse peale ei tohiks süüa anda.

2 comments

  1. Piret

    Tead, ma tean et üks mu tuttav edukalt rahustab kassi sellega, et paneb päeval talle teleka mängima loodus/loomade dokumentaale ( mitte terve päev muidugi), nagu Nat Geographic kanalit näiteks..pidi kohe istuma ja vaatama ja olevat vana rahu ise nüüd.

    • rohelohe

      Hmm, ma ei ole ausalt öeldes täheldanud, et Franz teleka vastu huvi üles näitaks ning kahjuks pole mul Nat Geo-d ka. Võib iseenesest YouTube’iga proovida, tark telku suudab internetti minna küll.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s