Randaal ja plokkflööt

Istusin hommikul õe juures ja taassõbrunesin Põnniga. Me tegelikult alustasime seda taassõbrunemist juba eile kui Põnn tuli suvekoju oma uue liivakastiga tutvuma. Tegime süldivormidega liivakooke ja oli muidu mõnus. Täna jõudsime täieliku sõbrunemiseni, mind kutsuti isegi appi kraanikausis solberdamisest märjaks saanud kleiti vahetama.

Lehitsesin pisikesi raamatukesi ning muigama võttis. Miski raamatuke, mis väidetavalt peaks andma lapsele vajalikke esimesi sõnu. Mina oma rumalas peas mõtleks, et vajalik sõna on näiteks “õun” või “kass”, mis muidugi olid ka seal raamatus olemas, aga et vajalikeks esimesteks sõnadeks on plokkflööt või randaal… Teie teate, mis asi on randaal? Mina ei teadnud, pildilt ka hästi aru ei saanud, nägi veidi adra moodi välja. Tsiteerigem Vikipeediat:

Randaal ehk ketasäke (ka: taldrikräke) on põllumajanduses kasutatav hoburakendi või traktori haakeriist, mida kasutatakse suurte mullakamakate ning murukamara purustamiseks ja põllu künniviilude kobestamiseks. Randaaliga mullaharimist nimetatakse randaalimiseks.

Ma juba kujutan ette seda last, kelle esimene korralik lause on: “Emme, too mulle plokkflööt ja lähme randaalima!”

2 comments

  1. Kadri Tagel

    Mina maalapse ja agronoomi tütrena näiteks tean küll, misasi on randaal, ehkki esimeste sõnade raamatust seda leida on tõesti kummaline :)

    • rohelohe

      Mina, põline linnalaps, olin ja olen jätkuvalt hämmingus :) Lisaks võiks ikka eestindatud sõnu kasutada. Ketasäke kõlab ju hoopis paremini.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s