Kirplased

Lehitsesin hommikul postkasti kukkunud tasuta ajalehte ning märkasin kirbuturgude kuulutusi. Põnev-põnev, aga mille paganasema pärast peab kirbuturg algama kell 5 hommikul? Kell 5 laupäeva hommikul. Brrr… Nii hädasti mul küll kasutatud mööblit ja võimalikke veidrusi vaja ei ole, et ma nii vara hommikul end kodust välja ajaks.

Sel nädalavahetusel toimub ka linnaosa festival, mida me eile kaemas käisime, sest Majahaldjas arvas, et see võiks põnev kultuuriline elamus olla. Ei olnud. Avamine pidi olema kell 7, aga inimesi väga veel polnud ning lavatehnikat alles paigaldati. Lisaks suurele õlletelgile oli platsile toodud mõned karussellid, õnnemängud ja söögiputkad. Kultuurilist programmi ma kavas ei täheldanud. Pean nentima, et Mägiküla pisike festival jättis mulle parema mulje, aga no võib-olla läks pidu hiljem käima ja ehk on täna ka täielik möll olnud. Arvestades muidugi tänast muutlikku ilma ja vihmahooge luban ma endal selles kahelda. Lava vaadates jäi ka mulje, et õhtul ei mänginud tantsuks teps mitte mõnus šlaagribänd vaid mõni DJ. Aga vähemalt Currywursti pakuti.

Ma pole seda veidrat “delikatessi” veel proovinud, aga N. on nentinud, et selle söögi lõhn mõjub imetabaselt tema söögiisule. Nimelt kaob tal igasugune soov midagigi süüa kui selle vorstikese lõhn ninasõõrmetesse jõuab, mis on muidugi põnev, sest töökoha söögikohas on Currywurst igapäevaselt menüüs ja kuidagi ta seal söödud saab.

Ah et mis see Currywurst on? Grillitud vorstike, millele on peale löristatud ketšupit ning too on omakorda kaetud karripulbriga. Kõrvale süüakse friikartuleid. Schwein und Kartoffeln!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s